Porod

macica29

Ovak, trudna sam 38+2, jucer sam imala cijeli dan slabe menstrualne bolove, navecer su popustili. Ujutro u 4 su me probudili jaci i jos uvijjek su prisutni.
Iscjedak je bjelkasti samo. U pon sam na pregledu bila za prst prohodna do glavice, al se glavica jos nije spustila u zdjelicu do kraja.
Bi ti bolovi mogli biti znak da se porod priblizava ili ne? Prvorotka sam pa nista ne znam, a ne bi htjela trcati u bolnici odmah. Bebine pokrete osjecam uredno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolovi (trudovi) su znak da se porod približava. Nemoguće je bez pregleda ustanoviti da li su to pravi trudovi, tj. da li ste se počeli otvarati. Preporučam da se javite u bolnicu na pregled. Tamo će se vidjeti da li je porod počeo.

macica29

Bila sam u bolnici, ctg je uredan. I dalje sam samo za prst prohodna.
Kako dugo to moze trajati tako?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može se predvidjeti kada će početi pravi trudovi i porod.