Posteljica blizu usća maternice

MikeOxlong

Bok, trenutno sam u 16.tj trudnoće i danas mi je ginekologica rekla da mi je posteljica blizu usća maternice i da se ne brinem jer to zna biti u ranoj trudnoći i kako maternice raste tako se posteljica diže, mene zanima trebam li neko vrijeme odustati od spolnih odnosa i može li spolni odnos naštetiti posteljici i bebi?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, posteljica će se povući, kako Vam je rekla liječnica, a što se tiče spolnih odnosa, slobodno ih možete imati. Neće naškoditi trudnoći.