Postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Azrina, prema opisu ne radi se o trudnoći. Prije o simptomima pms-a.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hana šansa postoji ali je mala. Savjetujem bolji način zaštite jer bi vas mogla iznenaditi trudnoća.

Tinnaa

cijelo vrijeme me prati sluzavi iscjedak,19 mi je menstruacija bila uredna trajala je 6 dana..po vratu su mi se nanizali prištići..inače imam predmenstrualne sindrome,brine me iscjedak..od čega bi mogao biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je sluzav onda je normalan. Rezultat je hormonskih promjena u tijelu žene i normalan je.

Queen B

Pozdrav,

19. dan ciklusa sam imala odnos s dečkom, pri čemu je kondom pukao - što smo tek naknadno skužili, ali svejedno ejakulacija je bila vani, ali nije izvadio prije nego tačno na vrijeme tako da je moguće da je predejekulat završio u meni. Od prošlog petka osjećam simptome PMS-a i trajali su 3-4 dana te prestali, a simptomi su promjene raspoloženja, želja za slatkim i prištići - moji uobičajeni simptomi. Inače menstruacije su mi redovne, svakih 28 dana, ali je posljednja bila 27. dan, tako da menstruaciju treba da očekujem danas ili sutra, ali me brine to što više ne osjećam PMS nego samo povremene bolove u jajnicima i nekad u krstima.
Da li je moguće da je ipak došlo do trudnoće tokom tog rizičnog odnosa ili se bezveze brinem? Ako menstruacija ne stigne sutra, kad mogu uzeti test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ako ne dođe do sutra napravite test. Mislim da se ipak ne radi o trudnoći.

Tinnaa

Pozdrav,čemu bi mogao biti uzrok konstantne boli u desnom jajniku..povremeno osjetim i bol i u ljevom al ova i desnom je konstantana,menstruaviju trebam dobit za 3,4 dana jel može to biti simotom nadolazeće menstruacije,hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. No valja isključiti cistu, upalu, endometriozu itd. kao uzrok boli ako se uopće i radi o boli povezanoj s jajnikom.

Vany69

Pozdrav! Javljam Vam se ovim putem je sam jako zabrinuta! Naime imam ne zaštičene odnose več godinu dana.Pokušavamo dobiti bebu ali nam nikako ne uspijeva. Najprije bih napomenula da sam 3 godine pila yasmin,nakon toga imala sam stanku i dalje sam pila logest tablete. Zadnju sam popila prije godinu dana. Menstrualni ciklusi su nadalje bili normalni.Međutim ovaj mjesec sam menstraciju trebala dobiti 12.10.,nekoliko dana prije toga sam imala strašne bolove u donjem dijelu leđa da sam pila tablete ( imala sam i prije ali ne toliko snažne),nakon što je ta bol prestala pojavila se bol u donjem dijelu trbuha koja je konstantna i nekad toliko jaka da se previjam. Nadalje imam osječaj ko da imam menstraciju i imam iscjedak koji je proziran do blago žučkaste boje. Moje pitanje je dali bi se trebala zabrinuti,jeli to sve zbog kašnjenja menstracije ili bi moglo biti znak trudnoče ili vanmaternične trudnoče! Unaprijed zahvaljujem!

Queen B

Danas mi se javio neki smeđi iscjedak. Da li je to znak da je menstruacija blizu? Imam i blage menstrualne bolove.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vany napravite test na trudnoću svakako. Moglo bi se raditi o ranoj trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Queen vjerovatno trebate uskoro dobiti menstruaciju.

Lana1210

Posljednju mjesečnicu sam imala 02.10., ciklus mi traje 31-32 dana. 12.10 sam imala odnos s prekinut snošajem, pri čemu je dečko svrsio na moje spolne organe. Molim vas recite mi da li postoji mogucnost trudnoće, i ako je odgovor da, kolika je mnjgucnost ?
Unaprijed Vam zahvaljivam

Queen B

Stigla menstruacija sinoć kasno, i primjećujem da je krv skroz tamno smeđa. Znala sam imati smeđu krv krajem ciklusa, ali nikad početkom. Da li je to zato što je kasnila? Trebam li se zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lana na koje vaše spolne organe? Stidnicu? Ako je došlo do ejakulacije po vanjskom spolovilu onda nema šanse , ako se slio dio ejakulata u rodnicu, tu šansa postoji. Dakle drugačije vam ne mogu odgovoriti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Queen pričekajte još koji dan da vidite kako će vam se razvijati menstrualno krvarenje. Mislim da ne morate brinuti.

Queen B

Napomena: Pila sam pilulu za dan poslije prije mjesec dana. Menstruacija poslije pilule mi je stigla u uobičajeno vrijeme i normalno izgledala, ova sad mi je dosta čudna...

Tinnaa

Pozdrav jeli normalno da grudi bole jednako za vrijeme ovulacije da su bolne i otečene pa zatim nakon ovulacije bol popusti i sad opet 3 dana prije očekivane menstruacije osjecam opet taj osjećaj peckanja i probadanja,u jajnicima osjećam težinu kao da ću svako tren dobiti,inače mi grudi nisu tako jako bolne u ciklusu samo malo prije menstruacije...može li biti bol povezana sa jačom ovulacijom ???

Matkica

Zanima me da li mogu ostati trudna ako su mi ciklusi ne redoviti, a prijasni su mi bili 28, 39, 39, 25, 34 a zadnju menstruaciju dobila sam nakon 63 dana a to je 27.9..a zavrsila je 1. 10.. I sad decko i ja smo imali spolni odnos 13.10.Meni je bilo prvi puta,njemu nije..Prvo je kojih 3-5 minuta bez kondoma pa je stavio i kasnije svrsio u kondom vani,e sad mene zanima da li su mi tad bili plodni dani,jer sam sljedeci dan imala neki iscjedak proziran i rastezljiv. On kaze da je pazio i da se ne brinem,ali meni je to prvi puta bilo pa sam sva u strahu, a i cula sam da se i od predejakulata moze zatrudnit. Kolike su sanse da sam trudna? Nije me boljelo niti sam krvarila. Samo me malo boli lijevi jajnik i imam mucnine koje mi se javljaju samo kad mislim o tome da li sam trudna, mozda se javljaju zbog brige i stresa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina to je normalno, odraz je hormonskih promjena u žlijezdanom tkivu.