povišen progesteron

Bubica16

Poštovani,

dobila sam nalaz progesterona 22. d.c. i povišen je: 90,6 nmol/l , dok je referentna vrijednost za luteinsku fazu 13,1 - 46,3.
Prošli ciklus sam bila na Duphastonu, no ovaj, kada mi je mjeren progesteron - nisam.
Moj ginekolog radi tek sutra popodne pa ću sa njim prokomentirati nalaz, no trenutačno sam zabrinuta jer pretraživanjem interneta nalazim povezanost istog sa tumorom jajnika.
Može li koji drugi razlog biti za povišen progesteron?

Hvala!

Bubica16

Zaboravila sam napomenuti da na zadnja dva kontrolna UZV-a , liječnik nije primjetio ništa sumnjivo na jajnicima (barem mi nije rekao).
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Progesteron je povišen i u trudnoći.