Prazna gestacijaska vrećica?

Llmh

Poštovani,
Zadnja menstruacija je bila 13.03. međutim sigurna sam da je ovulacija kasnila posto smo odnose imali samo jednom, 05.04. zbog korištenja vaginaleta.
Točno negdje 05.04.sam pocela piti antibiotike zbog upale grla no piše da nebi trebali biti štetni za plod.
Sad me zanima, danas na pregledu se vidi da je gestacijska vrecica znatno narasla ali je prazna (jos jedan krug je unutar gestacijske) i ne vide se otkucaji...
CRL 0.21cm
EFW(AC,BPD,FL) 739g
Doktorica nije nista govorila da je neuspjela trudnoca nego je rekla da dođem za 10 dana da vidimo oce li se razviti otkucaji. Postoji li možda ikakva šansa da se razvije plod?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u početku se uzv-om (oko 5 tjedana od zadnje menstruacije) može vidjeti samo gestacijski mjehur, zatim se pojavljuje žumanjčana vreća, te odjek za plod i kucajevi (6 tjedana nakon zadnje menstruacije)

Llmh

Pardon... čitam trudničku i piše:
"U materništvu GV, ŽV+ (predopstavljam embrio jer je prvo E, zadnje O) 2,1mm, za sada bez odjeka KČS"

Ivo Balenović, dr. med.

Vide se gestacijska i žumanjčana vreća te embrionalni odjek. Treba ponoviti uzv pregled za tjedan dana - tada bi se trebali vidjeti i otkucaji.

Llmh

Puno hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.