Visina fundus-simfiza

Matea234

Postovani. Na zadnjem pregledu sa 29 tt doktor je izrazio zabrinutost radi visine FS koja je iznosila 24. Isto toliko je iznosila i na proslom pregledu sa 25 tjedana trudnoce. Ostale mjere su Bpd-77,Fl-52,2,i tezina bebe 1370g. Tezinom kaze da beba odgovara,al bi trebala bit veca.
Da li trebam ic na dodatne pretrage,ili pratit malo cesce trudnocu,buduci da mi je taj moj doktor zakazao pregled tek za 4 tjedna.?Da li je zabrinjavajuce sto visina FS toliko kasni? Sto mi je cinit? Inace Trudnica sam koja je preboljela koronu u 16tom tjednu trudnoce. Koristila clexane 0,2 naredna 2 mjeseca. I ovo mi je druga trudnoca. Hvala vam unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ultrazvučne mjere odgovaraju tjednima trudnoće. S bebom je sve u redu, ne trebaju dodatne pretrage.