Predejakulat?!

janjuska

Poštovani, danas sam imala nezaštićen odnos sa partnerom. Ali, on je ejakulirao vani. Ono što mene brine je predejakulat. Nakon "vađenja" ejakulacija se desila kroz 3-4 sekunde. Meni je 23. dan ciklusa ( 21-28 su ciklusi). Znam da su to neplodni dani, ali opet se brinem. Da li postoji mogućnost trudnoće? Da li treba da popijem hitnu kontracepciju?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

janjuska

Poštovani,
oprostite opet na smetnji. A, šta ako mi je ovaj mesec zakasnila ovulacija ili se produžio ciklus ( do sada nije to bio slučaj), da je to predpostavka, da li postoji mogućnost trudnoće od predejakulata? Znam da je ejakulirao vani, videla sam... Ali, predejakulat me brine.... Koliko pre same ejakulacije izlazi predejakulat?
Znam da sve mi koje pišemo prvo uradimo nešto pa onda pitamo i paničimo i hvatamo se za glavu...
Molila bih Vas da mi odgovorite.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Predejakulat je sluz parauretralnih žlijezda i ne sadrži spermatozoide.

Semrasemra

Poštovani, imam dvije trudnoće iza sebe i svaki put kad sam zatrudnila sljedeći dan sam imala bolne grudi a kroz par dana su me bolili i jajnici. Bebu sam prestala dojiti prije 3 sedmice tako da ne znam da li su mi bili plodni dani ili ne jer nemam trenutno redovne mentruacije. Odnose smo imali jedan dan sa zaštitom a sljedeći dan par sekundi bez zaštite te nakon toga 10 minuta sa zaštitom. Sljedeće jutro sam ustala sa bolnim grudima i tako je vec 6 dana. Zanima me da li postoji mogućnost za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom, budući da nije bilo ejakulacije, ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko želite biti sigurni uradite test na trudnoću.

Postovani zanima me sledece.
Poslednji menstrualni ciklus je bio od 27.dec do 31. zatim sam imala nezasticen odnos sa partnerom 10.jan ali je ejakulacija bila van, takodje 18.jan ponovo ne zasticen odnos gde je ejakulacija bila van po grudima stomaku i u ustima zatim je nakon par minuta odnos nastavljen bez da se partner obrisao urinirao i slicno trajao je odnos jos 10 mozda i 15min i onda je opet ejakulacija bila van... Koje su sanse da zatrudnim? Inace imam decu koja seu zaceta u menstrualnom ciklusu ili kraj gde sam dobijala i posle zaceca kod mène pravila nema... U ovom slucaju ja bih zelela da su sanse velike da sam zatrudnela n'a ovaj nacin.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je ejakulacija bila vani, šanse za trudnoćom su minimalne. Pričekajte menstruaciju, pa ukoliko bude kasnila, uradite test.

Semrasemra

Oprostite sto sam dosadna, zanima me samo da li test koji registruje 10 mlU mogu uraditi 12 dana nakon odnosa ?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete.

Iveive

Poštovani, molim vas ako možete odgovoriti, u nedoumici sam. Dečko i ja smo skupa 4 mj. I cijelo vrijeme imamo zaštićeni odnos (kondomi) osim što ga on uvijek prije nego stavi kondom stavi bez zaštite u mene na možda minutu, i zatim ga izvadi i stavlja kondom. Znam da na penisu bude ona tekućina kad je napaljen. E sad.. Meni kasni menstruacija 3 dana, prvi dan kašnjenja (prekjučer) sam napravila test za trudnoću i došao je negativan, također prošli tjedan imala sam bolne grudi što mi je i inače simptom prije menstruacije, također i prištiće sam dobila, i od jutros imam lagano probadanje u donjem dijelu trbuha, ali ne kao inače kad trebam dobiti. Ostalih simptoma nemam. Da napomenem da sam u zadnjih mjesec dana i više imala dosta stresa u životu, a inače sam zdrava. Što da radim, jeli onaj test koji sam prekjučer napravila pokazao pravi rezultat?
Hvala vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Sluz parauretralnih žlijezda koja se luči tijekom odnosa ne sadrži spermatozoide. Test može detektirati trudnoću nakon implantacije. Implantacija se dešava otprilike 7 dana nakon oplodnje. Ako je test napravljen nakon tog vremena, rezultat je vrlo pouzdan.

Iveive

Hvala na odgovoru, večeras sam ponovila test, ponovno je pokazao negativno. Nadam se da je točan jer menstruacije nema na vidiku..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je točan.

zabrinut12

Poštovani doktore, mnogo sam čitao forume na ovu temu ali nisam uspio naći identičnu situaciju, vrlo sam zabrinut te me zanima sljedeća situacija, djevojka i ja imali smo odnos sa zaštitom, tijekom odnosa u jednom trenutku sam skoro ejakulirao osjecao sam vrhunac ali nekako sam se suzdržao, ali sad nisam siguran mozda je iscurila kapljica dvije sperme ili predejakulatarecimo da je izašlo malo al malo sperme), te smo nastavili sa odnosom s time da je moj spolni organ i dalje ostao u erekciji(tvrd) zanima me, može li to što mi je malo izašlo iz spolnog organa izaći iz kondoma tijekom spolnog odnosa i izazvati trudnoću(u smislu da je kondom ispravan i da nije pukao, nego da se slije niz spolni organ i da iscuri van kondoma)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko kondom nije oštećen ejakulat ne može izaći iz njega.

marko1996markan

Poštovani, danas prije odnosa sa djevojkom sam masturbirao, nakon toga sam dva puta molrio i istusirao se. Nedugo poslije toga smo imali duzi nezasticeni odnos, gdje nisam nikako ejakulirao. Da bih poslije prilikom mokrenja primjetio da mi je iz polnog organa izsalo malo neke prozirne sluzi. Zadnju menstruaciju je imala 23.04. a odnos se desio 09.05. ciklus joj traje obicno 28 dana, a zadnji je trajao 29. Da li postoji migucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenome ne postoji mogućnost trudnoće.

nikalala

Poštovani, imam problem da pri napaljivanju sa devojkom mi izlazi velika količina neke sluzi. da li je to loše, kako to da rešim i da li može dovesti do trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

To je uobičajena pojava. U toj sluzi nema spermatozoida.