Preeklampsija u trudnoći i poslije

tanja222

Postovanje,rodila sam prije 4 dana carskim rezom dvije djevojcice blizanke u 37+6 tjednu. Porod je dogovoren jer sam hospitalizirana u 32 i bila pracena radi preeklamsije pracene granicnim tlakom,od 130/90 do 140/100 , i proteinima u mokraci +++, te jako izrazenim edemima nogu, sva otecena..Bebice su u inkubatorima zbog manje porodajne tezine 2360 i 1800,mene zanima kako ide s preeklampsijom poslije poroda ,ako mi rez bude dobar i skinu savove za koji dan ,sta ce biti s tim tlakom i preeklamsijom,dali ce me lijeciti u bolnici ili otpustat? sada se tlak vrti oko 130/90,140/100 jednom cak 150/110.,pijem norvsk jednom .

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tlak će se nakon poroda normalizitrati. U kojem vremenu, to je individualno. Vrijednosti koje ste naveli nisu alarmantne i nakon što Vam skinu šave nisu razlog za daljnjom hospitalizacijom. Bit će potrebne samo redovite kontrole dok se tlak ne normalizira.

tanja222

Hvala,mozete li mi samo reci jos kako pospjesiti da smanjim otok nogu.doslovno sam ostala ista kao u trudnoci,preko koljena,i u stomaku,sve je puno vode,dosta sam u lezeem polozaju,jer kad sjedim one nateknu da ja hodat nemogu,a morst cu se brinut o dvi bebice,pa ima li ikakvi lijek,,,,ne mokrim bas puno,tjeram se dosta piti tekucinu al oma jednostavno je izlazi van,,kako da pospjesiti,kaze doktorica trebat mjesec dana,al zar nema nesto za ubrzanje izmokravanjja,stvarno mi ti edemi stvarsju problem veliki

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, edemi će splasnuti, a Vi možete koristiti prirodne diuretike (zeleni čaj, kava, lubenice, krastavci) da pospješite izbacivanje tekućine mokrenjem.