pregled

Ana

Poštovani,
zbog neredovitih mjesečnica u posljednjih šest mjeseci pretragom mi je ustanovljen blago povišen prolaktin zbog čega mi je liječnik propisao terapiju Bromergonom(dva puta pola tablete), a kako sam istovremeno planirala trudnoću, rečeno mi je da u slučaju izostanka mjesečnice i pozitivnog testa na trudnoću prekinem sa terapijom Bromergonom. Već nakon prvog mjeseca uzimanja Bromergona (kojeg sam počela uzimati početkom rujna) izostala mi je mjesečnica, test na trudnoću je pozitivan, a jutarnja temperatura se zadržava iznad 37,0 C, (što me ugodno iznenadilo), te budući da mi je ovo prva trudnoća i s obzirom na navedeno, zanima me kada bi trebala obaviti prvi pregled, jer sam u literaturi naišla na oprečna mišljenja.Inače osjećam se dobro, a bromergon ne uzimam već tri dana.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Ana,
Čestitam na trudnoći. Javite se svom ginekologu na pregled.
Ako je potrebno, Bromergon smijete uzimati i u trudnoći, što će ovisiti o razini prolaktina.