prehlada i trudnoća

kristina

Trudna sam 24.tj.zadnja tri dana imam jaku prehladu,praćenu sa iscjedkom iz nosa i jakom upalom grla.Zanima me šta mogu koristiti od lijekova,i dali to može utjecati na razvoj dijeteta?Unaprijed hvala na odgovoru.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo,
U ovoj gestacijskoj dobi ne očekuju se značajne komplikacije vezane uz razvoj Vaše bebe. Preporuča se snižavanje temperature (primjena Andola, Aspirina ili sl), primjena C vitamina, multivitaminska prehrana, hidracija (čaj ili neka druga tekućina). Ipak, ukoliko neće doći do smirivanja Vaših tegoba, preporučila bih da se obratite Vašem liječniku kako bi u slučaju bakterijske infekcije mogao primjeniti odgovarajuće antibiotsko liječenje. Puno sreće.