Prestanak uzimanja prednizona

Irenaivica

Poštovani,imam 47 godina,te sam nakon uspješne oplodnje u 24 nedelji trudnoće,tačnije 24 nedelje plus dva dana,radila sam ekspertni ultrazvuk bebice i fetalni echo kao i prenatalni test,beba je sasvim zdrava.Sad ima 807 grama.Međutim poslije embriotransfera u Pragu dali su mi da popijem kutiju prednisona od 2,5 mg dnevno i više ne,ali u nalazu nisu napisali do kada da pijem,tako da ja još pijem prednison.Da li sam mogla naštetiti bebi?Da li da prekinem piti i da li da prekinem piti odjednom,čitala sam da se ne smije prekidati odjednom,naglo?Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, s terapijom možete prestati. Tako male doze mogu se prekinuti 'naglo', bez postupnog smanjivanja.