Pretrage

Tamara

Nakon 3. spontanog pobačaja u 7-8 tjednu trudnoće, ginekolog me uputio na niz pretraga: Krvna slika, urea, kreatinin, TSH, PRL, testosteron, OGTT, TORCH, LAC, Le stanice, ANA, AMA, ACA, APTT i bris.
Zanima me je li to po Vašem mišljenju dovoljno, trebam li napraviti još nešto?
Koje od ovih pretraga su analiza krvi (zbog vrlo tankih vena svaki put dobijem podljeve, pa želim isplanirati kad ću vaditi krv)?
Što je TORCH?
Hvala.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Tamara,
Pored navedenih pretraga trebali bi učiniti i slijedeće: cervikalne briseve na aerobne, anaerobne bakterije, mikoplazme i klamidiju trahomatis, zatim kariogram (vaš i vašeg supruga) i histeroskopiju.
TORCH je pretraga na razne viruse (rubeola, citomegalovirus herpes viruse i dr) i toksoplazmu gondi.