Previše magnezija?

latica1982

Poštovani,
Trudna sam 27+3 i u zanjih 5 dana kao terapiju zbog uloživosti i omekšanog cerviksa sam dobila tablete Roidakal 1x1, Utrogestan 2x1, a usto pijem Novalac prenatalne kapsule i Biolectra magnezij 300mg 1x1, od jučer imam proljev bez bolova, pa me zanima da li je to možda od previše magnezija? Da li smijem izbaciti Biolectrin magnezij, pa ga popiti svaki drugi, treći dan? Znači kontrakcije nisam nikako imala, niti lažne niti prave.
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, proljev može biti nuspojava magnezija, ali i mnogih drugih stanja. Slobodno smanjite unos magnezija.