problemi sa začećem

upit1234

Poštovani,
Radimo na bebi već pola godine - neuspješno.Radila sam obični ginekološki pregled, nalazi uredni.
Kada da počnemo raditi potrebne nalaze? Što preporučujete, od kuda krenuti?
Ciklus mi je bio redovan, međutim od kad smo počeli raditi na djetetu, kao da se malo poremetilo, tj traje kraće.
Hvala unaprijed na savjetima. LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obrada neplodnog para počinje se ukoliko nakon godine dana (uz redovne odnose) ne dođe do začeća. Prva pretraga je spermiogram. Sve daljnje pretrage ovise o tom nalazu. Ukoliko spermiogram nije dobar kreće se sa nekom od metoda potpomognute oplodnje. Ukoliko je spermiogram dobar kreće se s obradom žene u smislu neplodnosti.