Pucanje kondoma i mogucnost trudnoce

Bokson

Postovani,
Imam pitanje za vas.Poslednja menstruacija mi je bila 25.11 i trajala mi je do 30.11(uvek mi traje samo par dana ,a moram napomenuti da sam sportiskinja)Redovni su mi ciklusi,od 29-34 dana.E sada polni odnos sam imala 5.12.Spavala smo i kada je ejakulirao on ga je izvadio ali je deo sperme ipak ostao u meni jer je kondom pukao.Ja sam u roku od 12 sati popila pilulu za dan posle.Zanima me kolike su sanse da sam trudna?
Pozdrav
S' postovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimanjem pilule za dan poslije smanjili ste šansu za trudnoćom na jako male vrijednosti i vjerovatno neće doći do trudnoće.

Bokson

Hvala Vam na odgovoru i izdvojenom vremenu.
Imam samo jos jedno pitanje.Izvinite na smetnji ali sam zabrinuta.Znam da je sada malo vise tripujem u glavi ali. U poslednja dva dana imam blage bolove u donjem delu stomaka,mada mislim da me malo bole jajnici ( imam plivanje tri puta nedeljno i hladna je voda u bazenu pa mozda zbog toga).Plus sam imala u poslednja dva dana pojacan sekret,malo gusci i jednom je bilo cak sa malkice krvi.Cesto idem u wc(ali i iovako idem dosta cesto).Pa me sada zanima da li su to neki simptomi trudnoce ili posledica pilile ili nesto trece?
Hvala na razumevanju,
Pozdrav,
S' postovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nevedeno nema veze s pilulom za dan poslije i trudnoćom. Pričekajte menstruaciju pa ako se simptomi nastave nakon menstruacije sugeriram da posjetite ginekologa.

Bokson

Postovani,
Ja sam danas dobila.Poranila mi je menstruacija 16 dana.Da li ti je to zbog pilule? I da li trebam u skorije vreme uraditi za svako slucaj test za trudnocu?
Hvala
Pozdrav
S' postovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da nije od pilule. Sugeriram UZV nakon završetka tog krvarenja.

Bokson

Postovani,
Posle tog krvarenja od dva dana (koje je bilo tacno pred ovulaciju),otisla sam kod ginekologa.Imala sam pregled i UZV.Samo mi je receno da mi je to zbog pilule i zbog toga sam imala krvarenje i bolove.Receno mi je da kada dobijem menstruaciju uradim PAPA test.Sad mi menstruacija kasni vec pet dana.Da li treba da uradim test za trudnocu ili mi je samo sada poremecen ciklus.A paslednjih dana sam imala blage bolove u stomaku kao i kada treba da dobijem.
Pozdrav i srecna Nova godina.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacija napravite test svakako.

babylips83

Postovani, momak i ja smo imali odnose i prije nekih 15 dana nam je pukao kondom na samom pocetku odnosa. Dan posle toga, kada sam piskila, primijetila da je izasao iz mene vrh kondoma koji je prethodnu noc pukao. Ja sam dobila menstruaciju, tako da nije rijec o trudnoci, vec nam se isto to desilo sinoc, takodje na pocetku i kondom je pukao tako da mu bukvalno fali gornji dio. Ono sto mene brine jeste gdje je taj vrh jer sam ja pokusala da vidim da li ga ima u meni, i nije ga bilo, i jutros takodje nije ispao. Da li bi trebalo da posjetim ginekologa? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se ništa ne dogodi dan dva, tj ano ne izađe sam posjetite ginekologa.

Katarina7

Postovani,
Pila lindynette20 2god i prestala ovog mjeseca, od tada decko i ja koristimo prezervative, na 10 dan ciklusa 5min od pocetka drugog odnosa videli smo da je kondom pukao i ja sam 1h nakon toga popila escapellu. Danas na 14 dan ciklusa prvi odnos sve okej, decko se oprao, krenuli sa drugim i ponovo nakon 2min videli i da je ovaj pukao i stali. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce jer ja sad vec ne smijem popit drugu escapellu.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

bizoux92

Poštovani

Ne znam jeste li dobili pitanje?

bizoux92

Poštovani doktore

nisam nikad imala spolni odnos, no međutim dan poslije zadnje menstruacije sam sa muškarcem imala peting i nismo sigurni je li došlo do predejakulacije , sad ni sama ne znam sta da mislim , može li doći do začeća ili ne, ja bih napravila krvni nalaz beta-HCG hormona, jer ne mogu mirno sjediti i čekat sljedeću menstruaciju... Vaše mišljenje bih mi puno značilo...lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Bili ste u neplodnim danima, a nije došlo niti do ejakulacije.

maljo123

Postovani
Imam pitanje znaci danas 13.2 sam imao spolni odnos s curom i tokom njega pukao nam je kondom te smo prestali cim smo vidili da je pukao tj kad sam ga izvadio ali me strah da ne zatrudni.
Uglavnom kolike su mogućnosti da zatrudni nisu joj plodni dani a prilicno sam siguran da nisam u nju jer sam po njoj kasnije svrsio i to u velikim kolicinama a u nju ne ne tokom puknuca kondoma jedino me brine ako je malo strcnulo i nju a da ja To nisam osjetio ali poprilicno ssm siguran da nissm nista osjetio da imam potrebu svrsiti.. a ona je dozivjela orgazam poprilicno tako da..
Uglavnom sto nam je ciniti imam li razloga za strah i sto nam je pritom ciniti ?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Nema razloga za brigu.