razina Beta hcg u ranoj trudnoći

Snapy

Poštovani,
Napravila sam test za trudnocu putem nalaza krvi i nalaz mi pokazuje da je vrijednost beta hcg 7,61. Zadnja mjesecnica mi je bila 30.10. i sad mi mjesecnica kasni 11 dana. Prije toga sam 7.10. popila pilulu za dan poslije ElaOne. Mozete mi molim Vas reci, da li prema nalazu znaci da sam trudna ili?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na duljinu kašnjenja, beta bi trebao biti puno viši ukoliko bi se radilo o trudnoći. Ponovite nalaz.

Snapy

Poštovani doktore Balenović,

Puno hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Snapy

Pozdrav,

Imam jos jedno pitanje, ponovila sam test beta hcg i dobila nalaz da je vrijednost <2.30, ali da je za razliku od proslog puta, ovaj put radjen nalaz metodom CMIA Abbot. Ima li to ikakve veze, ili se samo gleda vrijednost koja je dobivena na nalazu? Prvobitno mi je bila 7,61, sada je 2.30. To definitvno znaci da nisam trudna, je li tako?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz beta hcg-a isključuje trudnoću sa 100% sigurnošću.

RedLady

Poštovani dr

Potvrđivanjem testa na trudnoću, zatim i UZ pregleda prema posljednjoj menstruaciji 12.11.'19. god doktor je potvrdio postojanje gestacijskog mješka(13mm, 5.4 nedjelje ), ali ne i postojanje embriona.
Isti dan sam radila Betu koja iznosi 32869, potrebno je ponoviti test u roku 2 dana.
Da li se moguće da UZ nije mogao pokazati prisustvo embriona ili se ipak radi o missed ab?
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u ranoj trudnoći je normalno da još ne vidi embrionalni odjek. U 6. tjednu on bi trebao postati vidljiv. Ponekad se ovulacija i oplodnja ne događa točno na dan kako je očekivano prema datumu zadnje menstruacije stoga su česta odstupanja od nekoliko dana u vrijednostima - ukoliko je do ovulacije došlo nešto kasnije moguće je da plod nešto kasnije postane ultrazvučno vidljiv. Potrebno je ponoviti uzv pregled za tjedan dana i tada bi se trebao vidjeti embrij. Ukoliko će se vrijednost beta hcg-a za dva dana udvostručiti, to će biti potvrda da se radi o urednoj trudnoći.

moremore123

Poštovani,
Zanima me kada se beta prestaje duplati svakih 48 sati?
Vadila sam 3 puta i po internetu sam procitala da se nakon 1500 ne mora duplati pravilno no svugdje su info razlicite.
Ovako su bile:

Kada racunam od 14.7. do 27.nije se pravilno duplala, iako je presla odredenu granicu pa nisam sigurna je li nuzno da se dupla. 27.7.sam bila na pregledu i CRL je bio 1.8, bez otkucaja.
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beta se okvirno dupla svaka dva dana, a ne pravilno. Kod vrijednosti od oko 6000 ultrazvučno se vidi embrionalni odjek.

Samy93

Pozdrav,
Trudna sam navodno 7 t iako bi po M trebala bit vise trudna, zadnja M je bila 11.8 te na UZV 21.9. Se vidjela Genestacijska i sve sta treba i tockica unutar toga te 28.7 došla u bolnicu pošto imam Dijabetes tip 1 i na UZV se vidjelo isto ali sve je pre malo i nije na pravom mjestu, beta hcg mi je 28.7. Bio 293 6-7t. Dr kaze da to nije uredu, poslao me doma slijedeci dan i narucio 11.10 na UZV i rekao da uzimam trogestan 2x2 od 100 mg i kaze da se mozda bude to primilo. Zanima me jel ima nade? Ja nemam nikakve bolove nit krvarim. Hvala nadam se da sam dobro objasnila

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, treba ponoviti uzv i beta hcg. Kod urednih trudnoća vrijednost beta hcg-a se udvostručuje svaka dva dana.

Duskaaaaaa

Postovanje radjen mi je embriotransfer 8 Septembra
Prva beta vadjena 20.9i bila je 177
Druga beta 22.9 I bila je 440
Juce Dana 29.9 mi se pojavilo kao krvarenje Ali vise je braonkasto kao kod pocetkom menstruacija I imam od pocetkom bolove u stomak kao da trebam svaki moment dobiti
Juce beta radjena 29.9 I iznosi 6127
Sada Mene zanima ako mi mozete odgovotiti da li je to ok beta da li imam razloga za brigu
Pregled kod ginekologa prvi ultrazvuk mi je zakazan Tek 10 .10.
Hvala Vam unapred na odgovoru
Srdacan pozdrav