razina Beta hcg u ranoj trudnoći

Heči

Poštovani, zadnja menstruacija je bila 31.03., pred 3 dana se na ultazvuku vidjela samo gestacijsaka vrećica, a dan poslije toga sam vadila beta hcg koja je iznosila 26900!!
S obzirom na tjedan trudnoće da li je to prevelika razina bete? molim Vas što prije odgovor jer sam prestravljena da je beta previsoka. Danas sam je vadila ponovno i sad čekam razultate! Unaprijed zahvaljujem na brzom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Beta je urednih vrijednosti za amenoreju.
Mislim da se radi o urednoj trudnoći.

Heči

Poštovani, sad sam dobila novi nalaz i beta je sada 63270! da li je to u redu jer mi se čini da po tablicama vrijednosti odstupa!?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredna trudnoća. Beta hcg se uredno udvostručuje. Savjetujem UZV. Mora se vidjeti i plod.

Heči

Poštovani, naručena sam kod ginekologa tek u petak, a ja imam jako velike strahove od visoke razine bete hcg. malo sam računala i ako se bude duplirala samo svakih 96 sati ja cć do 8 tjedna već preći gornju graničnu vrijednost. Čitala sam da visoka beta može značiti molarnu trudnoći, a isto tako da povećava rizik od DS kod djeteta!? Molim Vas da mi odgovorite imam li razloga za brigu jer ne znam kako ću dočekati petak! Unaprijed veliko hvala na odgovoru! LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, činjenice koje navodite su točne. Isto tako moguća je i višeplodna trudnoća.
Beta hcg se udvostručuje za 30-tak sati. Ništa vam ne mogu reći bez nalaza uzv-a jer kod svih nisu iste vrijednosti a kod nekih se menstruacija računa prema veličini ploda.
Od tud varijacije beta hcg-a.

alamadinka

dobar dan,jučer sam napravila betu i iznosi 722,6 pa me zanima koliko sam otprilike trudna jer sam tek za dva tjedna naručena kogd ginekologa??hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća se vodi od prvog dana zadnje menstruacije. Prema zdanjoj menstruaciji negdje 4/5 tjedana.
Sa beta hcg-om vrijednostio oko 1000 trudnoća se već može vidjeti u maternici.

Dunjka

Postovani doktore,
Moja poslednja menstruacija je bila 24.10.
Sada sam trudna 5+3.
Uradjene su 4 bete,
4+2 655
4+4 2014
5+0 6284
5+2 14084...
Kako sam pre godinu i po dana imala parcijalnu mollu, sada imam strah od povisenih vrednosti bete...
Da li ovo moze biti uredna trudnoca?
Na 4+2 se nazirao gestacijski mesak pravilnog oblika, a na sledeci pregled idem sutra...
Unapred vam puno hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

margita_7

Postovani, molim Vas za misljenje. Vec ste mi dali misljenje za nekoliko nalaza koje sam napravila nakon misses ab koji sam imala travnju ove godine.,sve je bilo u redu. Naime, menstruaciju poslije toga sam dobila 31.5, pa 27.6, 18.7. S obzirom da mi sada menstruacija kasni,napravila sam test prije 10ak dana koji je bio negativan, ginekologica nista nemozw vidjeti osim zadebljenje sluznice maternice koje je valjda u slucajevima trudnoce ili pred menstruaciju. Jucer sam vadili betu i iznosi 162.8 i ponovljeni test je pozitivan.Radi li se ovdje o ranoj trudnoci? Da li je beta premala s obzirom da ne znam kad su bili plodni dani jer se ciklus poremetio. Hvala na misljenju i odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o normalnoj ranoj trudnoći. Za nekoliko dana trudnoća će se vidjeti na UZV pregledu.

margita_7

Postovani,

Hvala na odgovoru. Danas sam ponovno vadila betu, 260 je. Pošto se nije udvostrucila znaci li da nista os trudnoce?
Jos jednom zahvaljujem. Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite još jedan beta HCG za dva dana.

margita_7

Hvala vam puno na svemu. Nazalost beta je pala sa 260 na 170, i pojavilo se povremeno blago smeckasto krvarenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost. Budite i dalje pod budnim okom ginekologa jer se još uvijek ne zna radi li se o biokemijskoj trudnoći ili vanmaterničnoj trudnoći.

anuska12

Poštovani doktore,

zanima me može li se beta iz krvi vaditi u vrijeme menstruacije, lažne menstruacije ili bilo kakvog vaginalnog krvarenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može.

ABC12345

Dobar dan, 19.11. Sam trebala dobiti menstruaciju koja je izostala test radjen 22.11. Pozitivan taj dan sam imala bolove u predjelu stomaka i ledja ali ne previse odem sutredan da provjerim sa ginek radi cega bolovi,ona me pregleda i ne vidi nista osim zadebljanog endometrija koji je bio 17mm i nesto slobodne tekucine,posalje me da radim betu i kod drugog ginekologa da pregleda,23.11.beta je iznosila 217 takodjer i drugi ginek takodjer ne vidi nista..kaze mi da ponovo uradim betu za 4 dana,u utorak 27.11. Beta je iznosila 827 ginek vidi malu tackicu ali nista jos ne govori sumnjaju na vanmatericnu trudnocu i govore mi da se beta ne dupla pravilno. Molim vas koje je pravilno duplanje bet? u ponedjeljak idem ponovo na pregled gdje ce beta po mom racunanju biti otprilike 6600 kada bi se vec trudnoca fino vidjela ako sam upravu? I da zaborabila sam reci da dokt u utorak na ultrazvuku nije vidio nikakvu slobodnu tecnost samo jednu sitnu tackicu..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod uredne trudnoće vrijednosti beta hcg-a se udvostručuju otprilike svaka dva dana. Trudnoća je ultrazvučno vidljiva kod vrijednosti beta hcg-a iznad 1000.