kasnjenje menstruacije

gorila9999

Mojoj devojci kasni menstruacija par dana, imali smo simulaciju ona je bila u donjem vesu a ja go,uz to je i nevina,da li moze da ostane trudna od toga tj od predejakulanta,da dodam da uopste nisam ni ejakulirao.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je isključena. Vama savjetujem edukaciju.

Dunja1806

Pozdrav,
imala sam odnos nakon završetka mjesecnice i to je bilo 30.03.2016 inače moje mjesecnice su sve redovne i nikada ne kasne.
Koristili smo zaštitu ali ne znam koliko je moguće da je kondom pukao negdje ili da je na nekim dijelovima ostalo sperme.
Putovala sam i tu je isto vremenska razlika 1+ sat a cesto sam nervozna zbog nekih važnih životnih pitanja.
Prije tri dana sam imala smeđi iscijedak ali vrlo mali na gaćicama i svakodnevne bolove mjesecnice što mi se inace ne desava cesto, ali nema mjesecnice već 37 dana racunajuci i dane od mjesecnice.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći. No s obzirom na kašnjenje napravite test.

TheMissTea

Jer strahujem tako i umisljam ako sam isla u javni wc da cu ostati trudna ako mi prsne nesto. Da li ta voda u wc solji i da je bilo spremija ubija njih? Znam da treba da se edukujem. Pa me samo to interesuje. Da li se moze tako ostati trudna i da je bilo toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće na taj način.

TheMissTea

Poštovani,
da li spermiji u dodiru sa vodom umiru?
I generalno da li nakon nekoliko minuta cim dodju u dodir sa vazduhom umiru?

Dejan Šakoronja, dr. med.

ne
ne.

_darmar_

imam jedan problem pa mi je potreban savjet. Naime, veceras smo momak i ja spavali, sa zastitom, kondom i sve je bilo u redu, nije pukao, medjutim kada smo pogledali kao da je sperma iscurila ispod one gumice, a bilo je i na vrhu kondoma (u "rezervoaru"blunk, ali i kao da se malo krenulo slivati ka dole. Cim je svrsio izvukao je. Ja danas trebam dobiti i neplodni su mi dani,medjutim kao i prije svake menstruacije imam pojacan iscjedak.Inace mi menstruacija svaki mjesec kasni po 2-5 dana. Da li imam razloga za brigu?

_darmar_

Sinoc smo spavali,izvinjavam se na gresci.

apnita12

Dobar dan!
Moj dečko i ja smo 4.6. imali spolni odnos prilikom kojega je kondom puknuo. Iako on nije ejakulirao u mene ni u kojem trenutku, u roku manjem od 24 sata popila sam tabletu Ellaone. Menstruaciju sam trebala dobiti 24.6. no budući da nije došla 30.6. napravila sam test za trudnoću koji je bio negativan. Menstruacija još uvijek nije došla (8.7.) Je li normalno toliko kašnjenje i kolike su šanse za trudnoću? Radi li ikakvu razliku to da smo nakon tablete imali ponovno spolni odnos?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apnita nije normalno toliko kašnjenje. Javite se ginekologu za terapiju za izazivanje menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Darmar nemate razloga za brigu.

Davidlai

Poštovanje,
Mojoj djevojci kasni menstruacija vec 5 dana,uvijek ima cikluse redovite i svaki put tijekom spolnog odnosa koristimo zastitu i nikad ne ejakuliram u njoj nego vani. Trenutacno koliko ju poznam ima sve simptome da ce dobiti menstruaciju, ali nista. Ti simptomi su bolne i natecene grudi,osjetljive bradavice,akne po licu,bol u abdomenu,razdrazljivost i promjene raspolozenja. Ovaj mjesec smo otisli na more i putovali smo dosta,ona ima epilepsiju i uzima keppru i jos nekakve lijekove za alergiju i uz to nekakve proteine za probavu. Dali je trudnoca moguca? I ako nije sto ovo sve znaci?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sugurni u svoju zaštitu onda se ne trebate brinuti. okolnosti zbog kojih kasni menstruacija ste i sami naveli. Stoga ne trebate brinuti.

Davidlai

Postovanje,
Mojoj djevojci jos uvjek kasni menstruacija,danas je na prvi urin napravila test za trudnocu i bio je negativan. A vrc tjedan dana kasni i sve ju boli. Dali da se zabrinjavamo i odemo ginekologu ili da nastavimo cekati,jer ovo za nju nije bas uobicajeno nikad joj nekasni preko 3 dana.
Hvala.

tic-tac

Pozdrav.
Prema posljednja dva ciklusa, aplikacija menstrualni kalendar mi je izračunala da bih trebala dobiti 2.8., to je 25. dan ciklusa. Danas mi je evo 29. dan ciklusa i još uvijek nisam dobila. Zadnjih tjedan dana me često stomak boli (više kao grčevi u donjem dijelu stomaka). Prošlu nedjelju sam išla na kupanje na rijeku i voda je bila baš hladna pa me zanima je li to možda mogući razlog zašto mi kasni?
Imala sam odnose s dečkom ali uvijek s kondomom+prekinuti snošaj, ali opet me strah da je i trudnoća u pitanju, nadam se da samo dramim bezveze. Već 4. dan zaredom pijem čaj od đumbira kako bih potaknula menstruaciju ali ne pomaže.
Imam li razlog za brigu?
Unaprijed vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Davidlai neka pričeka još nekoliko dana da nastupi menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tic tac pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija. Ljetni mjeseci često idu uz kašnjenje menstruacije.

egomania

Dobar dan,da vas pitam..naime ja i djevojka smo prije jedno 7 dana radili "trljanje"...djevojka je nevina i pokusavali smo da izgubi nevinost međutim previše ju je boljelo i nismo htjeli dalje..do ejakulacije nije doslo jedino što sam primjetio u njenom vaginalnom odnosu neku bijelu sluz za koju ne znam da li je od djevojke...uglavnom dan poslije toga ona je imala užasne bolove u jajnicima,noć poslije je povraćala i čekali smo da dobije.Inače kada treba dobiti nju žigne u stomaku jako da se ne može pomjeriti i to je bilo prije 2 dana..još nije dobila a već joj treći dan kasni...da napomenem da je u ovom mjesecu bila malo prehlađena i da je pila puno tableta protiv bolova zbog te menstruacije...moje pitanje je da li je isključena trudnoća i da li joj menstruacije moze kasniti zbog toga s jajnicima?