Robitussin

Marina

Poštovana dr. Kupešić!

Na mnogim web stranicama čitala sam o preparatu Robitussin (sadrži guaifenesin (????)) koji se koristi kod prehlada za lakše izbacivanje bronhijalnog sekreta, ali navodno poboljšava i kvalitetu i viskoznost cervikalne sluzi (što nije dokazano). Kako je kod mene nakon postkoitalnog testa utvrđeno da bi uzrok neplodnosti mogao biti u cervikalnoj sluzi, molim Vas da mi odgovorite da li se ovaj preparat može dobiti kod nas pod nekim drugim imenom?

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Marina,
Nisma upoznata s učinkom ovog preparata na kvalitetu cervikalne sluzi i mislim da se ne nalazi u našim apotekama. Ipak, ovaj podatak bi trebalo provjeriti u nekima od ljekarni koje se bave uvozom preparata registriranih u inozemstvu, kao i interesirati se za eventualne nus pojave i kontraindikacije.