smedi iscjedak

Mango6

Postovani, prije 3 mjeseca sam imala prehladu,upalu maternice, radila sam ginekolosik plegled i ultra zvuk, nakon toga sam isla opet na pregled, nalazi su bili uredu. Ali nakon upale imam neredovnu menstruaciju, zadnju menstruaciju sam imala 9.1. koja je traja 7 dana, i u vrijeme plodnih dana mi se pojavio smedi iscjedak, koji traje drugi dan, sljedecu menstruaciju trebam dobiti za 2 tjedna, imam blage bolove u donjem djelu stomaka, jedva primjetne. Takoder imam ne zasticene spolne odnose, zadnji odnos sam imala prije 10 dana. Imam li razloga za brigu? unaprijed Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, iscjedak je vjerovatno vezan uz ovulaciju. Odnos pred 10-tak dana spada u neplodne dane.

Nevolja

Pozz...pokusat cu biti kratka...prije 3 mj dobila sam menstruaciju na vrijeme, trajala je 2 dana nakon toga napravljen test-negativan. Sljedeca menstruacija na vrijeme-normalna. I sada dobijem menstruaciju na vrijeme traje normalno. 6-ti dan kako je zavrsila popijem klavocin i odreagiram na njega (do sada nisam bila alergicna) zavrsim u bolnici rijese oni problem alergije i taj isti dan ponovo prokrvarim...ispocetka bas krv s nekim ko ugruscima sitnim, po noci skroz roza rijetka krv, tokom dana smedkasti sirast iscjedak. Bila sam kod svog gin koji me nije niti pregledao nego je rekao "mah to je ovulacijsko krvarenje dodite slj.mjesec 10-15 dan ciklusa da napravimo briseve". Da li imam razloga za brigu? Rekla sam i njemu pa cu i tu napisati suprug i ja vec 6 mj radimo na bebi (ne bi bila prva trudnoca, rodila sam 2 puta i jednom izmedu imala AB).
Hvala na odg

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o disfunkcionalnom krvarenju do kojeg je došlo zbog hormonske neravnoteže. Sirasti iscjedak je posljedica gljivične upale. No, bez pregleda je nemoguće točno reći o čemu se radi.

Nera59

Postovani, prosli mjesec sam imala menstruaciju 8.4. pa 30.4.,inace imam neredovite cikluse 30-60 dana,imala sam spolni odnos 22.3. i 11.5., bila sam na pregledu ginekologa rekla je da je sve u redu s jajnicima,ali mi je 23. dan ciklusa endometrij bio 6mm,zadnjih tjedan dana po jednom ili dva puta dnevno prilikom nekakve fizicke aktivnosti tocnije setanja pojavi mi se smeckasti ljepljivi iscjedak,jedino je jucer bio crvenkaste boje, testove za trudnocu sam napravila 29.4., 12.5. i 24.5. i sva tri su bila negativna,zadnjih mjesec dana imam konstantnu nadutost u stomaku i zatvor,izgubila sam apetit i nekoliko kilograma, javljaju mi se vrtoglavice, konstantno sam umorna i bezvoljna,sto bi to moglo biti? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite kompletnu hormonsku obradu. Prema navedenim simptomima moguće da se radi o hormonskoj neravnoteži.

Nera59

Postovani,utvrden mi je poremecaj u radu nadbubrezne zlijezde i oslabljen rad stitnjace, da li je to onda uzrok pojavi i dalje prisutnog smedeg iscjedka i izostanku ovulacije i menstruacije? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je uzrok neredovitih ciklusa i iscjetka.