Macmiror vaginalete

jaana0904

Postovani, ginekolog mi je nakon kontrolnog pregleda poslije poroda propisao Macmiror vaginalete. S obzirom da dojim, zanima me je li njihovo koristenje sigurno? U uputstvima pise da bas nije preporucljivo. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte svog ginekologa.

selenanur

Poštovani,

od 8.mjeseca prosle godine pijem Yaz tablete. 12.2. ove godine bila sam na pregledu i radjen je papa test. Za dijagnozu pise Leucorihoea i receno mi je da imam sekret 3. Terapija su mi MacMiror Complex vaginalete. Zanima me sta znaci Leucorihoea? Da li je normalno da citav dan imam zuti iscjedak od tablete i koliko dugo trebam ih koristiti jer mi ginekolog nista nije rekao samo su mi poslali nalaz. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak u rodnici. Koristite ih 6 večeri ako budu smetnje i dalje onda još 6 večeri.

atana0

Poštovani,

imala sam pojačani sekret, peckanje i svrbež izvana te mi je ginekologica propisala rojazol kremu i rojazol vaginalete (vaginalete 7 dana, pa pauza od 7 dana i opet vaginalete 7 dana). Svrbež i peckanje su prošli ali ostao je pojačani sekret žučkaste boje te mi je propisala Macmiror complex meke kapsule za rodnicu jer se boji da nije u pitanju gonoreja. Kako sam jučer uzela zadnju rojazol vaginaletu, da li trebam raditi sada pauzu od 7 dana i onda krenuti sa Macmiror vaginaletama ili ih mogu odmah danas početi koristiti bez pauze? Jer najvažnije je da dojim pa me je strah uzimati bilo kakve lijekove. Međutim rekla sam ginekologici da dojim ali nije ništa na to rekla. Jer u uputama o lijeku piše da se Macmiror ne preporučuje uzimati tijekom dojenja. I kako se zapravo uzimaju te Macmiror vaginalete, ginekologica je spominjala 6 dana, a u pakovanju ima 12 vaginaleta?
Isto tako beba ima 9 mjeseci i cijelo vrijeme dojim i još nisam dobila menstruaciju, da li je to zabrinjavajuće? Jer ginekologica kaže da mi ne može napraviti papa test dok ne prođe bar dva menstrualna ciklusa?
Vjerojatno sam i suprugu prenesla nešto jer mu se na penisu pojavilo crvenilo, svrbež i peckanje pri mokrenju? Koristio je rojazol kremu i navedeni simptomi su mu prošli. Da li bi i suprug trebao na pregled?
Zahvaljujem unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ih krenuti danas uzimatai i uzimajte ih 6 večeri. Ako susprug ima smetnje svakako treba i on na pregled.

Maci 13

Postovani,
Koristim Yaz tablete 3 kutija,pojavilo se peckanje bez svraba,danas na pregledu doktorica mi je rekla da je neka infekcija,mozda zbog pada imuniteta ili produzene menstruacije ( da kazem da mi menstracija traje oko 5,6 dana ali da braon iscjedak traje skoro cijeli mjesec do sledece menstracije zbog yaz tableta) dala mi je Macmiror vag. tablete 1×1 7 dana,rekla je da nije potrebno raditi briseve, i da kazem da je papa test u julu radjen u redu je bio,II grupa sekreta. Mene zanima da li je potrebno raditi briseve da bi se tacno znalo sta je u pitanju ?

Maci 13

Da se nadovrzem na proslu poruku,partner mi je javio da ima peckanje,nesto bijelo spolja i da je to neprijatnog mirisa.. Odgovorite mi sta bi trebao da koristi ? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za sada ne trebate. Ako se smetnje brzo vrate onda bi bilo uputno.

Maci 13

Molim Vas samo da mi napisete sta vi partner trebao da koristi ? Da li je dovoljno samo neka krema ? Hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Macmiror kremu recimo.

Jenica

Postovani, med.sestra mi je dala nalaz papa testa na kome pise da imam upalu i rekla da koristim macmiror vaginalete, ali mi nije dala informaciju koliko dugo da ih koristim a sljedeci termin za pregled ne mogu da dobijem prije kraja jula. Nalaz cervikalnog brisa je uredan. Da li mi vi preporucujete da iskoristim cijelo pakovanje vaginaleta? Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iskoristite cijelo pakiranje tableta, tj. jednu dnevno kroz 12 dana.