Smeđi iscjedak!

flore

Poštovani,imao sam spolne odnose s curom u plodnim danima,od 24.-29.11(ovul). zadnja men joj je bila od 15.-18.11. E sad prije 2 dan joj se pojavio smedi iscjedak,i jucer malo i od toga nista vise,mens treba dobit u nedjelju. Moze kakva pomoc,sta je u pitanju i jel ima razloga ga brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako odnos nije bio zaštićen, moguće da se radilo o implantacijskom krvarenju.

flore

Hvala na odgovoru. Moram napomenuti da kada je u plodnim danima (ovulacija) skoro nikada nema plodnu sluz i jel moguca trudnoca i tada?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako žena ima ovulaciju trudnoća je moguća, bez obzira na plodnu sluz.

flore

Hvala na odgovoru. Kad je najbolje napraviti test?

Ivo Balenović, dr. med.

Otprilike dva tjedna nakon odnosa.

Nera59

Poštovani, imam 20 godina i pcos, uzimanjem gynositola menstruacije su mi se unazad 7 mjeseci uredovitile izmedu 31-33 dan, zadnju menstruaciju sam imala 1.11., nezasticene spolne sa pull out metodom sam imala 25., 27. i 29.11., menstruacija mi nije dosla, radila sam testove 8.12. I 11.12. i bili su negativni, 11.12. navecer sam dobila nekakav smede krvavi iscjedak, koji se nastavio kroz ova iduca dva dana samo svijetlosmede boje. Nemam nikakve simptome nadolazece menstruacije (grceve, napetost grudi) Da li je to sve mozda anovulatoran ciklus ili nesto drugo? Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o anovulatornom ciklusu, no to se ne može reći sa sigurnošću. Za dijagnozu anovulatornog ciklusa potrebno je odrediti razinu hormona progesterona (koja ostaje niska zbog izostanka ovulacije).

flore

Poštovani,cura je danas treba dobiti ali nije dobila,bolio ju je trbuh preko noci i danas popodne ali ništa,nije krenula.

Ivo Balenović, dr. med.

Neka uradi test na trudnoću.

flore

Postovani,hvala na odgovoru
Napravila je test malo prije,negativan je

Ivo Balenović, dr. med.

Tada je, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa trudnoća isključena.

flore

Poštovani hvala na odgovoru.
Ako je trudnoca iskljucena,s tim da su njoj ciklusi uredni(28 dana). Koji bi uzrok tome mogao toga biti

Ivo Balenović, dr. med.

Hormonska neravnoteža (izostala ili zakašnjela ovulacija).