Smrt dijeteta u porodu

Ivana

Štovani,

imala sam jedno vrlo tragično iskustvo u ............... bolnici. Naime, u 42. tjedni trudnoće primljena sam u bolnicu uz aplikaciju Prepidil gela.Gel mi je stavljen u dva navrata nakon čega sam premještena u rađaonu kada su mi probušili vodenjak i iscurila je mliječna plodna voda s verniksom. To je bilo u 7.00 ujutro. Od 9.00 do 17.40 po njima porod je tekao normalno za prvorotkinju a tada započinju "deceleracije tipa DIP II". S obzirom na znake prijeteće intrauterine asifiksije odlučili su primjeniti vakuo ekstrakciju koja (normalno) ne napreduje i onda se odlučuje na carski rez (u 18.21 h). Rođeno je muško donešeno dijete 3350/53 Apgar 0,0.
Lijepo bih molila odgovor čija je ovo greška s napomenom da je trudnoć vrlo uredno kontrolirana kod istog liječnika koji je i vršio porod a prema njegovim riječima "tako savršena i uredna trudnoća može poslužiti za školski primjer". Nadam se da će se ovakve greške doktora manje dešavati po našim bolnicama.
Unaprijed hvala

Prof.dr. Marina Ivanišević

Draga Ivana, žao mije da se tako dogodilo, no i ja se nadam da će ovakvih tragedija biti manje.