Spontani pobacaj

Di..Sa..

Postovani, imala sam 2 porodjaja i 3 spontana pobacaja. Zadnji spontani pobacaj se desio prije 5 mjeseci, dijagnozom trudnoca bez ploda...Molim Vas, da mi objasnite, sta je uzrok takve trudnoce bez ploda? I da li opet mogu ostvariti zdravu trudnocu, obzirom na 3 spontana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzrok anembrionalne trudnoće je slučajna genetska greška embrija. Uzrok ranim spontanim pobačajima također može biti genetska greška poloda, ali i infekcija, te hormonska neravnoteža.