Spuštena maternica

zabrinuta777

Lijep pozdrav.
Ovako.. Porodila sam se 6.7.2015. I pošto sam u zajednici sa veoma zaostalim osobama nisam ni dana ležala.. Već po izlasku iz bolnice poslovi po kuci čišćenje..uslużivanje gostiju.. Da li je to razlog sljedećih simptoma:
Cerviks mi je samo 2-3 cm na ulazu u vagini.. Mogu ga napipati.. I kada ga dotaknem zabole me jajnici..
Imam jako tvrdu stolicu, i zatvor konstantno već 4 mj. (Bez obzira na lijekove protiv navedenog)
Cijela zdjelica me boli.i vuče prema dole.. I imam osjećaj da će mi svaki put kada odem u WC ispasti
maternica.. Znaci simptomi spuštene maternice.. Da li je to od nepravilnog oporavka, ili????
I da napomenem beba nije bila velike tjelesne težine (3600)
Pošto mi je tek 20 godina sta je po vašem mišljenju najbolje rješenje za moj problem...??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za Vas je više odmora, zabrana težeg dizanja, Kegelove vježbe, regulacija stolice. Maternica će se vratiti na svoje mjesto kroz par mjeseci.

Deni671

Dobar dan. Prije 2 mjeseca primjetila sam u rodnici duguljastu izbočinu koja je na vrhu imala kao neki vrlo uski otvor, mogla sam ju dobro napipati, nije me boljelo. Pretražila sam na internetu i shvatila da je to spustena maternica. Naime nemam tegoba poput zatvora, to sam imala samo kad sam to tek primjetila i sad ne, ali mi je donji dio trbuha tvrd i nekako veci. Zabrinjava me to što ja imam samo 16 godina i svugdje sam pročitala da se to može desiti u raznim životnim dobima, ali ipak je češće u starijoj. Ta zadnja 2 mjeseca imam normalne menstruacije i sve , samo mi je nelagodno u trbuhu jer je uvijek napuhan. Što je moglo biti uzrok ovoga što mi se desilo? Što da napravim? Hvala Vam, ugodan dan!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrat maternice se može napipati bez problema, to ne znači da vam je spuštena maternica, što je i gotovo nemoguće za vašu dob. Ukoliko se želite uvjeriti, savjetujem pregled.