Trudnoca ili ne

Crvena_pahulja

Postovani. Menstruaciju sam imala 15.11.. a spolni odnos 18.11. Partner je svrsio u mene. Imam redovne menstrualne cikluse.. i plodni dani su mi od 24 do 30.11
Kolika je mogucnost trudnoce.. s obzirom da stvarno ne znqm kako se to racuna (dani.. sedmice trudnoce) zanima me kad test moze biti valjan..
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija. Ipak, budući da Vam menstruacija poprilično kasni preporučam da uradite test na trudnoću. Plodni dani se računaju od 11. do 17. dana ciklusa (kod urednog 28-dnevnog ciklusa).

Crvena_pahulja

Hvala na odgovoru. Pogresan sam mjesec upisala, nesvijesno..u 12 mj sam imala odnose.. tako da menst. Ocekujem za 9 dana. Svakako cu test uraditi.
Jos jednom hvala
Lijep pozdrav ..

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko menstruacija ne dođe na vrijeme uradite test.

Nerma123

Postovanje...Menstracija mi je vecinom redovna nekad dan dva prije ili poslije.Imam redovan odnos s muzem s tim da se "cuvamo"tj ne svrsaje u mene ne koristimo zastitu,ali nekad ponavljamo odnos s tim da ide u wc pa tek onda drugi put..eh sad..menstraciju prosli put sam imala 3 dana a sada mi kasni 4 dana Tako smo se " cuvali"dvije god i nisam bila trudna ali ipak me strah trudnoce.Jer imamo jos malu cerku

Viki912

Pozdrav, menstruacija mi kasni mjesec dana, imala sam odnos s kondom i decko nije svrsio dva dana nakon sto mi je vec kasnila menstruacija, bila sam kod ginekologa tjedan dana nakon odnosa i preko uzv je vidio da nisam trudna, napravila sam tad test i bio je negativan, dao mi je duphaston kojeg sam pila 5 dana po 2 tablete no opet mi nije dosla menstruacija, 3 tjedan nakon odnosa sam opet napravila test i bio je opet negativan, ginekolog je rekao da opet pocmem piti te tablete. Zanima me zasto uz duphaston ne dolazi menstruacija, nemam nikakve simptome osim nekad glavobolje blage te potrebe za mokrenjem,ponekad imam zutkasto zeleni iscjedak a ponekad bijeli
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Nerma123, uradite test na trudnoću. Pošto menstruacija kasni, a imali ste odnose postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Viki912, budući da niti uz duphaston nije nastupila menstruacija (a trudnoća je isključena) vjerojatno se radi o hormonskom poremećaju. Savjetujem da uradite kompletnu hormonsku analizu.

Stellzz

Poštovani,
Naime, zadnju menstruaciju sam imala 30.11. Nisam sigurnq da li je bila menstruacija, ispočetka je bila roskaste boje, kasnije je varirala od tamno crvene do svijetlo smeđe. Došla je 25 dan ciklusa i trajala je malo kraće nego inače, 4 dana. Ciklusi su mi inače 25-30 dana. Imala sam nezaštićene odnose 14,15 i 16.11, međutim, dečko je svršio samo jednom, i to van mene. Brine me to što su mi bili plodni dani. Sada već mi kasni 7 dana, jučer sam napravila test, negativan. Jutros sam uradila Clearblue digitalni test, međutim, nisam dobro pročitala upustva i držala sam ga u časici s urinom 5, umjesto 20 sekundi. Ne znam da li bi to moglo da utiče na rezultat, koji je negativan izašao. Imam bolove u stomaku, skoro konstantne, od prvog dana kada sam trebala da dobijem. Nemam nikakvih drugih simptoma osim češćeg mokrenja, mada mislim da je to zbog prehlade. Imam li razlog da ponovo radim test? Dečko mi kaže da mi vjerovatno kasni zaradi stresa, jer se bojim trudnoće jako, ali me zbunjuju ovi bolovi u stomaku, odnosno u jajnicima i ponekad u krstima. Što da činim? Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija ne postoji mogućnost trudnoće, bez obzira što je bila nešto kraća. Možete za svaki slučaj ponoviti test da se uvjerite.

Viki912

Postovani,
Zanima me da li se 3. tjedan nakon odnosa za koji smatram da je bio taj moze utvrditi trudnoca preko testa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana 3. tjedan nakon odnosa test će sa sigurnošću pokazati radi li se o trudnoći.

Beogradjanka

Postovani doktore,
Imala sam odnose u vreme plodnih dana. Nakon ovulacije i plodnih dana imam temperaturu 37, sto mi se desava vec par meseci. Takodje tokom ovulacije imam bolove u jajnicima i tako znam da je ovulacija. Trebam da dobijem za 7 dana, temperatra je i dalje 37, bolovi u stomaku su i dalje prisutni, grudi me malo bole, od jutros imam mucnine, kada odem u wc nagon za povracanje, a ovako samo kao retka pljuacka u ustima. To mi sve ukazuje i na menstruaciju i na trudnocu. Da li je rano da uradim test? Ili ipak postoje ti psiholoski simptomi jer zelim da zatrudnim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, još je možda prerano za test. Prema navedenom simptomi mogu biti od početne trudnoće. Pričekajte još tjedan dana, pa uradite test ako menstruacija ne nastupi na vrijeme. Tada će test pokazati rezultat s velikom točnošću.

Dafne099

Postivani,
Pila sam kontracepcijske pilule nekih 6 mjeseci prosle godine, prije dva mijeseca sam prestala piti, s momkom sam imala odnose unutar ova dva mijeseca koristili smo zastitu ali jednom kad je svrsio unutar kondoma ja sam idalje "plesala na njemu" dva tri puta, jednom smo imali i nezasticen odnos al nije svriso u mene, prosla menstruacija mi je kasnila mozda 1-2 dana inace sam imala redovite ali ova menstruacija mi kasni vec 7 dana, napravila sam test prije 3 dana bio je negativan, ali mene brine idalje to veliko kasnjenje jer mi nikad ni kad sam pila pilule prije nije kasnilo ovoliko ali osjecala sam bol u jajnicima (isto onako kao i kad trebam dobit stvari) .. Dali to moze bit od pilula uzrok kasnjenja ili ipak postoji mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka uzimanja pilula ponekad je potrebno nekoliko mjeseci da se ciklus normalizira. U vrijeme kada je rađen, test na trudnoću je veoma točan (tako da trudnoću možete isključiti). Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih 10-ak dana javite se liječniku.

Beogradjanka

Postovani doktore,
Hvala Vam puno. Sacekacu pa cu da uradim test ukoliko bude kasnila menstruacija. Ali, meni su ovi simptomi i poznati zbog menstruacije, uglavnom isto. Imam i glavobolje.. jedino sto mene grudi retko kada bole. Ali, necu da nagadjam i previse razmisljam, hvala jos jednom, zaista ste divni.

AB993

Pozdrav!
Uvijek mi menstruacija dodje na vrijeme ili kasni 4,5 dana. Prosli mjesec mi je kasnila 11 dana, nakon toga su mi jos 2 tjedna bile natecene grudi te sam sljedecu menstruaciju dobila 15 dana ranije(znaci imala 5 dana menstruaciju, pauza 2tj i opet 5 dana menstruaciju).. Napravila sam nakon prve menstruacije 2 testa za trudnocu(tada sam vadila hormone bila i povisen mi je jako prolaktin bio pa mi je doktorica savjetovala da provjerim-oba su bila negativna).Sada nakon ove druge menstruacije(koja je bila normalna, obilna cak) se sve vraca u normalnu, ali mene i dalje kopka zasto sam imala 2 menstruacije u mj dana. Da napomenem da nisam imala nezasticen spolni odnos.ici cu kod svoje ginekologice, ali trenutno je na godisnjem pa moram pricekat. Znam da su sanse za trudnocu nikakve skoro, ali ipak bi voljela cuti vase misljenje, jer mi se ovo nikada nije desilo. Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da Vam je prolaktin povišen trebali bi se javiti endokrinologu radi terapije. Hiperprolaktinemija može biti razlog poremećenih menstrualnih ciklusa.

Dafne099

Hvala Vam mnogo na odgovoru, al mi te nezasticene odnose gdje je svrsio vani smo imali taman prije nego sam trebala dobit stvari, ali ipak zajedno smo 2 godine i nikad nismo imali ovakvih situacija jer smo zaista oprezni pa sad neznam koliko bi trebalo vremena proci da test pokaze stvarne rezultate
Hvala Vam na vremenu koje odvajate za odgovoriti na ove poruke!