Suhoća

pb1510

Poštovani,
U zadnje vrijeme stalno mi se javlja suhoća vagine prilikom odnosa i uvijek moram koristiti lubrikant jer bez njega teško da bi došlo do odnosa, ili bi isti bio vrlo bolan. Zanima me mogu li toj suhoći biti razlog kontracepcijske pilule ili pak se radi o nečemu drugom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oralna hormonska kontracepcija može imati nuspojave poput suhoće rodnice. Možete pokušati s probiotičkim kremama za poticanje normalne vlažnosti ili promijeniti tablete .