suhoća rodnice

Vesna

Vec duze vrijeme imam problema tijekom odnosa jer mi je rodnica suha ili nedovoljno vlazna. Imam 40. godina. Mislim da problem nije psiholoske naravi. Postoje li neki preparati koji se mogu koristiti, kako bih ublazila ovaj problem?

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Suhoća rodnice izaziva nelagodu prilikom snošaja i doista može biti psihološki uvjetovana. U Vašem bih slučaju bilo dobro primjenjivati kremu koja vlaži rodnicu, a ujedno djeluje i kao spermicidno sredstvo (npr. krema Delfen). Ovaj preparta možete naći u većini naših apoteka, ugodnog je mirisa i ne iritira sluznicu.

uporna

Postovanje dok.I mam probleme prilokom odnosa kavsim pocetkom odnosa i poslije malo postaje sve suhlje i sulje odnos je tesko izdrzati.molim vas sta mi vi savjetujete da radim i zbog cega bi to moglo bit.papa test nije bas najbolji menzesi dolaze po dva puta u mjesecu.jel moguce da je neko oboljenje neka hronicna upala.papa je lllgrupa cin l.danas sam ponovila papa i rekli su da cekamo nalaz za 15 dana pa i biopsiju da uradimo.mene samo brine suhoca rodnice jer se i muz poceo gubit iu svemu ovom.hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da upala potencira Vaše stanje. Druga stvar koju mi niste rekli koliko Vam je godina.
Postoje hormonski preparati koji se umeću u rodnicu , kod atrofičnih kolpitisa.
Ako ste u generativnoj dobi savjetujem primjenu lubrikanta, prije i tijekom odnosa. Na hrvatskom tržištu postoje i preparati u obliku vaginaleta koji pomažu kod suhoće rodnice( npr. Feminela hyalosoft vag)

uporna

postovanje meni je 35 god imam stim provbleme vec nekoliko god.mozete mi navesti ti te preparate koji bi mi pomogli.hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedne vaginalne taklete sam Vam veća napisao. Od lubrikanta npr. Personal lubricant, zatim Gynaikol gel.

mari_7

Poštovani,
imam 23 godine i problem sa suhom rodnicom. Uglavnom nemam problema sa postizanjem vlažnosti bar što se stidnice tiče, no to kratko traje. Znači unatoč spolnoj uzbuđenosti nakon nekoliko trenutaka postanem potpuno suha i sve postaje strašno bolno, zbog svega toga se i užasavam bilo kakvog spolnog odnosa. Bila sam u vezi 3 godine i te 3 godine sam pila kontracepcijske pilule Yasmin, u početku je bilo u redu no kasnije je postajalo sve gore i gore. Prvo sam to pripisivala lošoj vezi, ne želji za spolnim odnosom, ali nakon prekida i upoznavanja novog dečka priča se ponavlja i to me strašno frustrira. Sad već 2 mjeseca ne pijem pilule, želja za spolnim odnosom se polagano vraća al suhoća je ostala. Nisam sigurna kakvo je stanje bilo prije nego što sam pila pilule. Molim Vas za savjet, pomoć bilo što! Pretpostavljam da ćete prvo predložiti lubrikant, al s obzirom na moje godine to i nije neko rješenje, a i nezgodno je to usred odnosa koristiti, sad trenutno imam Multi Gyn Liquigel al on nije dugotrajan...
Unaprijed hvala na odgovoru!

malina1

I ja imam takav problem, isto su mi 23 godine i imam veliku želju za spolnim odnosom sa svojim dečkom. Koristili smo lubrikant, ali mi to nekako nije prirodno. Naime, ne znam da li suhoća rodnice ima veze s tim što pijem Yaz tablete i pri svakom spolnom odnosu dečko svrši u mene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kod Vas je suhoća rodnice vezana uz korištenje hormonalne kontracepcije.

mari_7

S obzirom da sam prestala piti kontracepcijske pilule prije 2 mjeseca koliko će mi još otprilike trajati taj problem, kad bi mi se trebalo to vratiti u normalu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kroz nekoliko mjeseci nakon prekida uzimanja.

uporna

Postovanje.Jvljala sam se vec nekoliko puta.Probala sam razna sretsva kao i luprikante i gelove .Trenutno pijem laktogyn kapsule i koristi iste vagitorije. Medutim nista stanje sa suhocm i dalje je isto pa sam radila hormonski status u vrijeme ovulacije.nalaz ovako kaze
FOLIKULTIMULIRAJUCI HORMONI REFETENTNE VRIJEDNOSTI SU folikul .faza 2.0 do 11.6
ovul faza 3.5 do 14 a moj nalaz kaze 3.1

LUTENIZIRAJUCI LH HORMON KAZE 2.9 referentene vriednosti su u folikul fazi 2.6 do 12.1
ovul fazi 12. do 50

estradiol je 433 rfer.vrije. folikul faza 98 do 592
ovul faza 688 do 1404

progesteron je 16.7 refer.vrije. 0.39 do 5.4

prolaktin je 221 refer.vrije. 64 do 590

testostereon je 0.4 refer.vrije. 0.20 do 2.70

kortizol je 482 refere.vrije. prije podne 123 do626

ovo sam sa nalaza prepisala .Me ni se cini da ovaj nalaz nije uredu pa vas molim da mi ga vi ocitate i jel potrebna neka terapija i jel moguce da je zbog ovih nalaza nasptupila suhoca .Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, hormonski status Vam je skroz uredan uz normalne vrijednosti estradiola kao i ostalih spolnih hormona.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, probajte se preparatom Feminella hyalosoft vaginalnim tabletama kroz deset dana.

Malena93

Postovani, imam 24 godine i imam problem sa suhocom rodnice. Nemam ceste odnose,jer je partner van drzave, ali primijetila sam zadnja 2 puta da nema vlaznosti tokom odnosa, unatoc zelji za tim. Kupila sam vagisan kremu, i imam multu gyn actigel (nisam pronasla liquid gel). Interesuje me nakon koliko bi vremena se stanje trebalo pobolksati

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kroz tri do četiri dana stanje bi se trebalo popraviti.

lela21

Poštovani,

Od 12 mj sam muku mucila sa upalom mjehura. Dobivala sam razne terapije ali se upala konstantno vracala, upala je bila izazvana bakterijom E - colli. Pila sam do pocetka 3 mj razne antibiotike Klavocin, Ninur, zadnje Noflox od kojeg sam se za sad rjesila upale. Moj problem je da nakon prestanka terapije nikako ne mogu imati spolni odnos jer sam dolje suha. Imam zelju ali nikako da uspijemo. Koristili smo i lubrikant ali nije to to osjecam neku bol tjekom odnosa. Bila sam na ginekoloskom pregledu i uradila Papa test sve je uredu. Do 8 mj prosle godine pila sam 5 godina kontracepcijske tablete Daylla. Menstruacije su mi od tada dosta bolne i obilnije. Molim Vas neki savjet.

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite cervikalne briseve - klamidija, mikoplazma, ureaplazma.