suzenje rodnice

Snjezana

Postovani,

Pri porodu uradjena je epiziotomija, ali pojavio se i razdor od vaginalnog otvora navise. Rane su zarasle bez komplikacija, ali i sada 19 mjeseci kasnije, osijecam bol kod razdora prilikom snosaja koji nije nimalo manji nego li prije. Poslije snosaja javlja se krv u tragove. Onda bol potraje 2-3 dana, javlja se otok na to mijesto, katkad ga osijetim bolno i bez povoda (bez sexa). Buduci da sam bila kod ginekologa, on kaze da su rane lepo zarasle,a ispitivanja da nema povod za krvarenje, ja pretpostavljam da je mijesto sasiveno vise nego li potrijebno. Moze li se to popraviti nekako, na pr. perinealna masaza bice li od nekakve pomoci?
Unaprijed hvala

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Snježana,
mogući su ožiljci nakon razdora vagine i epiziotomije koji čine opisane tegobe. Ako tegobe potraju javite se ponovno svom ginekologu.