Svrab prije menstruacije

Noranora

Pozdrav. Već mjesecima mi se nekoliko dana prije menstruacije dolje javi svrbež. Ne znam što više napraviti, što bi mogao biti uzrok?
Inače sam sklona vaginalnoj kandidijazi tako da na svakih nekoliko mjeseci koristim gino daktanol, ali mislim da je ovakav svrab u karakterističnom “uzorku” možda nešto drugo.. Jedino što trenutno pokušavam jest da se izvana operem vodom u kojoj otopim malo sode bikarbone ali ne znam koliko je to pametno. Pomogne, ali samo privremeno. Hvala na pomoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite bakteriološke briseve.