syntocinon

marina

Poštovana dr. Kupešić
molim vas da mi kažete nešto više o syntocinon spreju!
Prije nekoliko godina imala sam iscjedak iz lijeve dojke (citološki nalaz b.o.) zadnji nalaz nakon poroda:konglomeratna rezistencija u GLK lijevo
UZV - odgovarajuće bogat sekretorni parenhim bez suspektnih odjeka, bez cista tek s po kojom dukektazijom. Ne nalazim suspektnih odjeka.

Obzirom da imam problema sa dojenjem (malo mlijeka i beba plače nakon sisanja, moram ju dohranjivati), zanima me da li bih smjela jednom pokušati inhalirati syntocinon sprej da vidim da li će navrijeti više mlijeka. Čitala sam da korištenje spreja može izazvati kontrakcije uterusa, pa me zanima koliko bi bilo opasno kada bih pokušala, obzirom da sam rodila carski rezom!
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana gospođo Marina,

smijete koristiti Syntocinon sprej.