tlak u trudnoći!

jasna

Poštovani,

u 33. sam tjednu trudnoće i do sada nisam imala nekih većih poteškoća u trudnoći, osim bakterija u urinu. Medjutim prije 3-4 dana narastao mi je tlak i još uvijek je povišen ( oko 140-90 ), a prije toga sam imala oko 120/70, i sada sam strasno zabrinuta. Otiču mi prsti na rukama, a noge nisam primjetila da ništa specijalno otiču. Prošlu noć mi je krvarilo iz nosa. Na zadnjem ginekološkom pregledu 23.02. tlak mi je bio dobar, nisam imala albumine u urinu. Sta mi savjetujete, jako sam u strahu budući znam koliko je visoki krvni tlak opasan.
hvala

prof. dr. Josip Djelmiš

Draga Jasna,
prema nalazima vaš krvni tlak je u granicama normale. Potrebne su redovite kontrole krvnog tlaka, urina, tjelesne težine i stanja djeteta.