Tlak u trudnoci

Ruza2010

Poštovani, trenutno se nalazim u bolnici na hospitalizaciju.
Druga trudnoca, 32+2,ali po uzv dva tjedna manja.
Za primljena zbog krvarenja, koje je prestalo, bila na tokolizi 3 dana i o da me prebacili na cordipin 2*1,danas sam bila na pregledu i plodne vode ima 9/10,da li je to opasno? Cerviks 2.6,prije 4 dana mjere bebe glase ovako:bdp8. 2 ac238 fl57
1390 grama, po uz. 30,2,a ciklusu 32
Tlak od kad sam u bolnici oscilira, jucer i danas 140/100,par dana 130/80,130/90,pa padne 125/80 i tako se vrti u krug.
Molim Vas za vase misljenje. Bebu nosim jako nisko i glavom je u zdjelici. Inace prva dijete rođeno s 3 kg i 49 cm u 38 tjednu, sada nosim curicu. Bih li trebala piti još što za snizavanje tlaka posto cordipin za njega bas ne daje neke rezultate?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je trudnoća od početka manja za 2 tjedna, prirast ploda je uredan. Što se tlaka tiče on za sada ne prelazi granicu od 140/100. Iznad tih vrijednosti povišeni tlak može imati utjecaja na trudnoću. Budući da ste u bolnici, pretpostavljam da su učinili kompletnu laboratorijsku analizu. Ukoliko su laboratorijske vrijednosti u redu nema razloga za brigu. Potrebna je redovita kontrola tlaka i terapija koja će se modificirati prema potrebi. Možete uzeti još i normabel od 2 mg. prije spavanja. On djeluje umirujuće, snižava tlak i opušta glatke mišiće maternice.

Ruza2010

Hvala Vam na brzom odgovoru, dali su mi u međuvremenu još dodatnu terapiju za tlak, sto se tice plodne vode afi 9/10 i duljine cerviksa 26 da li je to prihvatljivo za ove tjedne?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu, nalazi su unutar prihvatljivih granica.