Toksoplasma gondii

Sunčica

Poštovani,
U 11. sam tjednu trudnoće. Prije tri tjedna napravila sam ELISA test
na Toxoplasmu gondii .
Rezultati su bili sljedeći :
IgM......negativan 0,07
IgG......pozitivan 58
Zanima me da li to znači da sam stekla imunitet i da li postoji test kojim bi se utvrdio eventualni imunitet na toksoplazmozu .
Unaprijed se srdačno zahvaljujem.
Sunčica

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Sunčica,
Pozitivan IgG na toksoplazmu govori da ste prošli akutnu fazu bolesti. Stečena antitijela (IgG) nisu jamstvo da uzročnik neće oštetiti vaš plod (za vrijeme trudnoće).