Trudnoca

crazymujo

Postovani.
Imam problema sa policisticnim jajnicima. Imala sam cin2 pa cin 1 i opet sad cin2. Sve briseve sam napravila na sve i sve je negativno. Imam streptokoknu bakteriju i ureaplazmu. U 9.mj sam dobila menstruaciju 3.9. Oko 22.9 imali smo odnos zabrinjava me dali sam trudna nakon odnosa dobila sam menstruaciju normalno 27.9. Slijedeca mi je sad 25.10. Prosli tjedan sam radila dva puta test i negativno je.
Ali se bojim da nije lazna menstruacija ili neko krvarenje zbog ureoplazme da nebi bilo problema i dali par dana prije menstruacije mogu napraviti test ili da pricekam. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test na trudnoću napraviti u vrijeme očekivane mensruacije, nikako ne prije.

crazymujo

Dali postoji mogucnost trudnoce.
I dali da napravim recimo sutra ujutro test ili slijedeci tj
I jos me zanima sa vanjske strane me pece i malo boli tokom odnosa sto nikada nije

Dejan Šakoronja, dr. med.

25.10. napravite test. Mažite Canestenom vanjsko spolovilo.

crazymujo

Hvala vam puno. I dali postoji mogusnost zbog te ureoplazme da je samo krvarenje bilo. I ta bol tokom odnosa dali se trebam brinuti. Jer me nikada nije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije od ureaplasme.

crazymujo

Znaci bila je normalna menstruacija. A ta bol tokom odnosa. Nije bas jaka ali malo je osjetim naa maternici. Malo se jako zbog svega brinem pa se informiram. Znaci ako sam dobila menstruaciju poslije toga ne postoji mogucnost trudnoce.

crazymujo

Ako sad ne dobijem ovu onda postoji. Malo sam zbunjena pa pitam

lili12345

Postovani doktore,molim vas za hitan odgovor jer sam stvarno uzrujana. Imala sam simptome pred menstruaciju:bol u grudima nekoliko dana prije,akne,i od jucer dosta jaku bol u donjem dijelu trbuha ali menstruacije jos nema,trebala je stici danas ujutro,da li je sve u redu i da li je mogu ocekivati u narednim satima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve sam vam odgovorio. LP.

lili12345

Isto tako,vrat maternice mi je dosta uvucen a sluz je ljepljiva,da li je to znak da menstruacija stiže?

lili12345

Molim vas za hitan odgovor na pitanje gore.

Dejan Šakoronja, dr. med.

lili to nije znak da će doći menstruacija. Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

lili12345

A ovi simptomi bol u grudima,akne i česta plakanja i ceste promjene raspolozenja koja sam navela gore?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znak su pms-a i vjerovatno će uskoro nastupiti menstruacija.

lili12345

Zabrinula sam se jer je uvijek bila na vrijeme. Ciklus nikada nije prelazio 30 dana. Zašto je u ovom slučaju?
I osjećam bolove u trbuhu vec drugi dan a nikakvog krvarenja nema

lili12345

Još bi samo htjela napomenuti da bol u grudima jos nije prestala i da mi se smanjio apetit. Molim vas za mišljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

Nanaaa11

Postovani,

Da Vam ukratko napisem svoje stanje i ustvari stvar koju zelim saznati happy

PAPA 07/2017 - CIN II Ureaplasma, provedena terapija antibioticima
10/2017 tipizacija HPV - tip 16 poz, tip 18 neg i pozitivni svi ostali tipovi visokog rizika
PAPA 02/2018 CIN II
03/2018 histologija CIN III
PAPA 04/2018 CIN III
Nakon svih mukotrpnih pregleda savjetuju LETZ
LETZ je odradjen, te su dosli nalazi da je sve uspjesno uklonjeno. Kontrolni PAPA 10/2018 te potvrdjuje da je CIN uspjesno uklonjen no postoje neke promjene povezane s HPV-om. Date su mi Betadine vaginalete te nakon druge menstruacije od pregleda Albothyl vag.
(U tih godinu dana su mi davali i raznorazne antibiotike te sam koristila preparate za poboljsanje imuniteta i naravno, zdravija prehrana)

Posto sam sada vec u braku i partner i ja bi zeljeli bebu, kakve su mogucnosti i sta bi ste savjetovali? Dakle, trebam li jos malo pricekati da se sve oporavi kako treba ili nemam nekih razloga za zabrinutost i mozemo biti opusteni?

Ima li danas/sutra kada ostanem trudna ikakvih rizika, ako se opet pojavi bilo sto od navedenog sto sam imala proteklih godinu dana za bebu i mene?

Isprike na malo duzem postu, nisam u Hrv i ceka me kontrolni papa u stranoj zemlji pa me malo strah kako sve objasniti doktorici i pitati bas sve sto me zanima.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto je kontrolni nalaz uredan nema razloga za zabrinutost. Ukoliko je HPV pozitivan, a nema promjena u smilu CIN-ova nema potrebe za liječenjem. Slobodno možete raditi na trudnoći, nema nikakve opasnosti niti za vas niti za dijete.