trudnoća???

Iva

Poštovana dr. Kupešić,

Koristim Cilest, a ovaj sam mjesec 10 dana uzimala i antibiotike Amoksil (10 dana). 7. dan nakon prestanka uzimanja antibiotika odnosno 1 dan nakon uzete posljednje tablete Cilesta imala sam nezaštićen odnos. Zanima me postoji li uopće mogućnost da dođe do trudnoće budući da sam redovito uzimala pilule.
Unaprijed hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Mogućnost zanošenja nakon nezaštićenog odnosa tijekom uzimanja tableta Cilesta (uz uzimanje Amoxyla) izrazito je mala i praktički samo teoretska. Mislim da nemate razloga za zabrinutost zbog neželjene trudnoće.