Trudnoća

banaa

Poštovani,
Zadnja mjesečnica bila je 2.-7.10.o.g. 20.11.ginekolog mi je potvrdio trudnoću. Na nalazu piše uterus u avf, veličinom za 7 tjedana. Gestacijska vrećica je bez ploda, za sada. Posljednjih par tjedana, više puta osjetila sam užasne grčeve i donjem dijelu trbuha. Zadnjih par dana mučnine i umor. Danas ne osjećam umor, niti mučnine. Kontrola je za 7 dana. Zanima me daljnji mogući razvoj i postupci.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na idućem pregledu bi se trebao vidjeti plod i srčani otkucaji (sa 6 tjedana amenoreje - vrijeme proteklo od zadnje menstruacije). Potrebno je uraditi laboratorijske nalaze (KKS, urin, šećer), krvnu grupu, hormon štitnjače. Dalje slijedi redovna kontrola (otprilike 1 mjesečno).