Trudnoca

Mirna0705

Pozdrav. Trudna sam 29+5. Htjela bih objasnjenje nalaza,posto mi doktorica nije bas nesto objasnila. U nalazu pise cervix uloziv 3/4 clanka,tijesno za prst do ovoja i glavice. Mirujem i dalje po preporuci,pijem nifedipin i magnezij te utrogestane koristim vaginalno. Prvorotka sam i sve mi je ovo novo pa bi molila objasnjenje detaljno. Hvala!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz ukazuje da se ušće maternice prerano otvorilo. Dobili ste odgovarajuću terapiju, izbjegavajte teže tjelesne napore i uz redovite kontrole nema razloga da ne izgurate do termina.

andrija777

Poštovani,

u 34. tjednu trudnoće smo. Za sad je sve u redu. Moje je pitanje da li smijemo imati spolne odnose i dalje i do kad? Sad se tu i tamo pojavljuje i prozirni iscjedak, pa i to uzmite u obzir. Hvala, lp

malena7544

Poštovani,
Dečko je prije par dana svršio u mene. Meni se danas javljaju bolovi/grcevi u ljevom jajniku i bijelo-zuckasti iscjedak. Takoder sam imala temperaturu 37. Mozete li mi pomoci, odakle bolovi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani andrija, ako je s trudnoćom sve u redu možete imati spolne odnose.

sanidica

Postovani, u 25 sam nedjelji trudnoce. 2 mjeseca sam bila kod svojih na odmoru i tamo pratila trudnocu, gdje mi je gin.prepisala utrogestan i aleract zbog malih kontrakcija i mekog grlica koji mi je rekla da je 2-2,5cm pregledajuci me ginekoloski, recemo mi je da odmsram i da je beba nisko.
Sada sam se vratila kuci i otisla kod svog ginekologa. Pregledao me,uradio vaginalni uzv grlica i rekao da mi je grlic zatvoren 3,6cm , da beba nije nisko , da nemam kontrakcije i rekao mi da ne koristim vise utrogestane, jer se ovde vani gde zivim ne prepisuju zenama. Rekao mi je da mogu da se krecem normalno i da nema potrebe da se brinem. Pa mi je dosta laknulo jer imam dijete i nisam mogla bas odmarati kako mi je receno. Gin.koji me je pregledao dok sam bila na odmoru je bila izricita da moram do 9.mjeseca korostri uyrogestan a dr kad to kazem kaze nema potrebe kad je situacija sada ok . Ja treba da prestanem utrogestane, posto sam uzimala 2x sada sam smanjila na 1 pa cu do kraja sedmice iskljuciti skroz. Mozete li mi reci da li je moguce da se moje stanje pogorsa kad ukinem terapiju utrogestana i uz to se budem normalno kretala i radila po kuci ?
Hvala i lijep pozdrav

M4C1

Postovani, rodila sam na carski dijete te sam imala spolni odnos sa muzem 3 i pol tjedna nakon poroda. Tada sam imala oskudni smeckasti iscjedak te smo koristili prezervativ no kada ga je muz isao baciti, skuzili smo da je pukao te je sve iscurilo van. Dan nakon sam pocela opet krvariti, također oskudno, ali je svjeza krv. Zanima me je li moguca trudnoca ako je iscurilo nesto i unutar rodnice ukoliko jos krvarim te koliko nakon tog odnosa napraviti test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tri i pol tjedna nakon poroda trudnoća nije moguća.

Fiffy

Poštovani, menstruacija je bila 19.8.-22.8., odnose s ejakulacijom imali smo 27.,28.8 te 10.9.
Mislite li da je moguće da sam trudna. Ciklusi su 32 dana...Radila sam Clearblue test buduci da za 6 dana trebam dobiti, ali pise negativno :/

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće postoji. Ponovite test.

Sister123

Postovani, druga mi je trudnoca. Imam 31 godinu i prva trudnoca je prosla bez ikakvih problema,beba rodjena prirodno dan poslije termina.Takodje i u sadasnjoj trudnoci nisam imala smetnji. Do prije neki dan sam osjetila grceve u malom stomaku i dr. me sutradan pregledala i rekla da mi se grlic maternice skratio za 1cm.
Evo nalaz : KČS+ , FS=35cm, E=0, uretrus miran , R dio 1/2 clanka, VU zatvoreno, glavica pomicna, vodenjak odrzan, sekrecija sluzava.
UZV (35+3)
Placenta sprijeda gr. I ,gl I
BPD=88mm , AC= 323mm , FL=69mm
Malo sam se prepala pa nisam pitala svoju doktoricu,pa bi zeljela da mi vi kazete na osnovu nalaza od dr.da li je nalaz los?sta zapravo znaci cjelokupan nalaz? Da li je ok da je sekrecija sluzava i da je "R dio 1/2 clanka" i sta to znaci?
Doktorica mi je preporucila mirovanje, ali na internetu sam vidjela da je grlic materice u ovom tjednu normalan da bude oko 30cm i da nema potrebe za mirovanjem. Pojasnite mi molim vas da znam tacno da li je neophodno mirovanje u mom slucaju i u kolikoj mjeri,tj,da li se bar smije sjediti i kretati povremeno kod kuce.
Hvala

Klaic112

Postovani
Posljednju menstruaciju imala sam 8.9 te je trajala kojih 7 dana. Danas su mi poceli plodni dani te mi prema kalkulatoru pise da ce ovulacija biti 21.9. Jucer (9.dan ciklusa) je decko ejakulirao u mene ali ne u potpunosti pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce iako nisu jos jucer bili plodni dani nego tek danas pocinju?

An216

Poštovani,
Dečko i ja nikada nismo imali spolni odnos u vidu penetracije, mislim da je njegov vrh penisa samo bio trljan o ulaz u vaginu, možda je ušao tik do himena, kompletno spoljno spolovilo je trljano dva dana za redom dva puta. Postoji li mogućnost za trudnoću ako je tokom trljanja/petinga bila prisutna moja sluz i njegova presemena tečnost? Takodje, on je imao ejakulaciju slučajno na unutrašnjoj strani moje butine i to se slilo na moj polni organ, samo ne znam da li je i pored himena (za koji je ginekološkinja rekla da je netaknut i da nije definitivno došlo do penetracije) semena tečnost ušla u vaginalni kanal i može li da dođe do jajne ćelije i oplodi je ako sam odmah ustala, obrisala se, isprala vodom, to veče se istuširala? Takodje, može li doći do trudnoće ako je on dirao svoj polni organ kada je bila prisutna presemena tečnost i onda dirao moj ulaz u vaginu do himena i ceo spoljni organ? Takodje, može li doći do trudnoće ako sam ja dok sam čistila semenu tečnost vodom slučajno prstima gurnula neku kap na himen ili kroz himen (dok sam stajala uspravno)? Popila sam tabletu za hitnu kontracepciju malo pre isteka roka od 72h jer je ginekološkinja rekla da smatra da nema potrebe, ali da je popijem ako sam toliko panična. Menstruacija je počela da mi kasni i pre te igre sa dečkom, zbog stresa oko fakulteta, ali ja i dalje nisam dobila. U to vreme igre sa dečkom to su bili 34. i 35. dan ciklusa. Da li su bili plodni dani ili ovulacija i trebam li da brinem? Da li je učinkovita tableta iako sam je popila 3. dan?

Fiffy

Postovani, nastavno na prethodno pitanje od neki dan (post ispod).. napravila sam jos 3 testa za trudnocu i svi su negativni, a menstruacija kasni 3 dana... :/

Poštovani, menstruacija je bila 19.8.-22.8., odnose s ejakulacijom imali smo 27.,28.8 te 10.9.
Mislite li da je moguće da sam trudna. Ciklusi su 32 dana...Radila sam Clearblue test buduci da za 6 dana trebam dobiti, ali pise negativno :/

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće postoji. Ponovite test.

An216

Da li mogu biti trudna ako je 34. i 35. dan ciklusa došlo do petinga, trljanja njegovog organa o kompletan moj spoljni polni organ, prilikom čega sam ja imala nekakvu sluz a on presemenu tečnost ili sluz? Da li mogu biti trudna ako je ejakulirao slučajno na moju butinu i to se slilo na spoljni deo moje vagine, ali ne znam da li je slučajno ušlo na ulaz vagine ili ušlo u vaginu/rodnicu? Ja sam odmah ustala, oprala se, istuširala to veče. Popila sam tabletu za dan posle u roku od 72h, između 48h i 72h jer sam čekala potvrdu ginekologa. Ginekološkinja je rekla da je himen netaknut i da nije došlo do odnosa i penetracije, njegov polni organ je možda samo bio tik do himena. Da li je moguće da sam prstima ubacila spermu unutra dok sam čistila sve to vodom? Da li je moguće da zatrudnim ako je on na svojim prstima imao svoju presemenu tečnost i dirao mi ulaz u vaginu ili išao do himena ili dirao spolja? Da li postoji mogućnost da sam trudna ako je on nakon svršavanja imao potpuno suve ruke, verovatno i oprane barem vodom, pa mi je dirao polni organ i ulaz u vaginu. Meni menstruacija kasni zbog stresa i pre ovoga što se desilo, a sada se brinem da kasni jer sam trudna. Trebam li brinuti da sam trudna ili nema razloga, plus što sam popila pilulu za dan posle pre isteka od 72h?

AlbertL

Poštovani,
Molim Vas informaciju je li moguće zatrudnjeti ukoliko mala količina sperme ostane na prstima te se nakon toga te prste gura u vaginu.
Bio bih Vam zahvalan ako biste objasnili svoj odgovor jer na internetu nailazim na oprečne informacije.
Hvala unaprijed.

Ormar

Poštovana, zadnja menstruacija mi je bila 5.8 imala sam 1. nezasticen odnos 13i14.8 nakon toga opet 2.nezasticen odnos 16.i 18.8 s tim da je plodni dan bio 18-ti.
Nakon toga sljedeca menstruacija 05.9 i 06.9 samo dva dana. Sada sam trudna po ginekologu 3 sedmicu i receno mi jeda imam cistu na jajnik.
Mozete li mi reci kada se tacno desilo začeće i kojeg 1. Ili 2-ogog spolnog odnosa? Hvala