Trudnoca

Niksi240716

Postovani
Naime imala sam spolni odnos s deckom 2 dana prije ovulacije rekao mi je da nije ejukalirao u mene no imala sam neke simptome trudnoce kao vrtoglavicu i male mucnine koje bi nestale nakon pola sata
Napravila sam test i bio je negativan ali mi treba tek za 5 dana doci menstruacija a ja sam ga radila dva tjedna prije
Dali je moguca trudnoca
Hvala lp

AnaVera

Poštovani, poslednju menstruaciju sam imala 19.09. Pila sam Klomifen i prilila Pregnil 3.10. Pošto su mi ciklusi jako neredovni (nekad znaju i da izostanu mesec ili dva) da li to znaci da u slučaju da nisam ostala trudna menstruacija zbog te terapije mora da nastupi ili to nije uslov?
Doktor mi je rekao da uradim test sad 21.10. ja sam zbog nestrpljenja uradila danas ali bio je negativan. Hvala unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do trudnoće, menstruacija će nastupiti dva tjedna nakon ovulacije bez obzira da li je do ovulacije došlo prirodnim putem ili je inducirana.

Malic68

Zdravo doktore, stvarno je HITNO
pod stresom sam bas bas
Naime
Menstruaciju sam imala 21. 09 (dva dana je isla, treci nije i opet dva dana smedjkasto) prosla je 25. 09
Nezasticeni odnos imala sam 28. 09
S tim da je momak prvo ejakulirao van mene pa smo nakon sat vremena opet imali odnose bez da smo isli do kraja..
Proslo je 12h i popila sam odma tabletu ellaone
Od 03. 10 osecam mucninu, malaksalost, glavobolju i natece dojke
Oko 9.10 i 10.10 imala sam beli iscjedak kao u ovulaciji
A ciklus mi varira od 29 do 31
Radila sam test 10.10 i 13.10
I 16.10 (onaj test sto 6 dana pre pokazuje)
I bili su svi negativni
Evo vec par dana gledan dojke, natecene su mi i nekad malko osetim bol kad stisnem levu dojku, ovako me ne boli i ne smetaju mi ali kao da su mi malko tamnije ili sebi vise umisljam…
Te sam 18-tog otisla ginekologu, i rekao mi je da nisam tad sigurno bila u plodnim danima, a da ne postoji mogucnost trudnoce..
Samo da mi je zadebljana materica i da mi menstruacije treba doci do nedelje ali evo nije
Opet sam radila test na trudnocu dan pre ocekivane menstruacije i na dan ocekivane i bio je negativan test
Onda sam otisla i na dan ocekivane menstruacije izvadila Beta hcg iz krvi gde je nalaz <2, opet negativan..
Sad me zanima je li to 100% tacno da nema trudnoce, i zasto mi evo vec 3-ci dan ne dolazi menstruacija??

Malic68

Doktore stvarno je hitno, ako mi mozete sto pre odgovoriti..

Malic68

Radila sam i 24-og test popodne i 25 danas, ujutro i takodje je negativan test..
A kasni mi evo vec 5 dana..
Ne znam sta da radim..
Da uradim jos jedan sutra test ujutro, to ce biti vec 6-ti dan izostanka mens.
I da li da jos sacekam dan-dva pa da uzmem tablete duphaston?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da se javite liječniku radi terapije (duphaston) kojom će se potaknuti menstruacija.