Trudnoca?

Marina

Postovani!Imam dva pitanja i zeljno ocekujem Vas odgovor!1.Godinu dana koristim Cilest i sve je bilo u savrsenom redu.Medutim prije mjesec dana mi je na gin.pregledu utvrdeno da imam zavaljenu maternicu i da zbog toga imam bolove u lijevom jajniku(zbog kojih sam i isla lijecniku).Ti bolovi su bili povremeni.Ali unazad tjedan-dva osjecam kao neki pritisak i bolove u cijelom podrucju maternice.To u potpunosti onemogucava spolne odnose.Drugih simptoma poput iscjetka,svrbeza,pecenja i sl.,nemam.Mene zanima jel to moze znaciti da sam ostala trudna,jer sam cula i citala o tome da i to moze biti jedan od ranih simtoma.Da li moze uzrok biti zavaljena maternica? 2.Kolike su realne sanse za trudnocu,obzirom da pilule pijem redovno(u razmacima od najvise3-4 sata od uobicajenog vremena uzimanja).Ako se kojim slucajem radi o trudnoci,kakve su moguce posljedice na bebu i tijek trudnoce,jer u tom slucaju ja bih dijete svakako zadrzala. Unaprijed beskrajno hvala!!!!

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Marina,
na temelju vašeg opisa ne može se postaviti dijagnoza trudnoće. Javite se ginekologu.