Trudnoća i pazušne žlijezde

bubi5

Poštovani,

Trudna sam 13. tjedana, treće dijete, imam 34 godine. U rujnu su mi bile malo otečene žlijezde pod pazuhom, ali učinjenim UZVom nije ništa čudno uočeno.
Zadnjih 2-3 tjedna imam povremeno bolove čas pod jednim čas pod drugim pazuhom, pipaju se žlijezde pod pazuhom, neke bolne na dodir.
Da li je to povezano s normalnom promjenom dojki u vrijeme trudnoće, ili možda može imeti veze s brijanjem u pazušnoj jami? Strah me samo da to nije znak nečeg lošeg. Da li bih i što trebala poduzeti? Molim Vas mišljenje, unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konzultirajte kolege koji se bave dojkom.
Nema veze s trudnoćom. Možda ima veze s depilacijom.