Trudnoca i porodja.

DraganM

Postovani,
druga mi je trudnoca i u 9-om sam mjesecu.
Prvu trudnocu sam imala povisen pritisak i radjen mi je carski rez zbog tog.
Bila sam na konteoli i doktorica mi je rekla da i ovu trudnocu moram na carski rez.
Prosle su 3 godine od prvog poroda.
Dijagnoza na nalazu je sledeca:
St.post. S.C ppt preeclampsio

Da li to znaci da i drugu trudnocu moram na carski rez.
Unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Jedan carski nije kontraindikacija za vaginalni porod u dugoj trudnoći, iako su šanse veće. Ipak, prerano je o tome sada govoriti.

DraganM

Brine me samo ova dijagnoza zbog pritiska?
Da li bi sa tom dijagnozom mogla ici na vaginalni porod?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako će i u ovoj trudnoći nastupiti hipertenzija (visoki krvni tlak) porod će se najvjerojatnije dovršiti carskim rezom.