Bol nakon odnosa

sb34

Poštovani, jučer sam (nakon 3 mj) imala spolni odnos, nakon kojeg me i sada boli ulaz u rodnicu, no samo s lijeve strane. Ne znam što bi bio uzrok tome, no možda ima veze da sam prije 4 tjedna imala gljivice i koristila Rojazol kremu, te potom i urinarnu infekciju. Bol nije stalna, no nikad mi se to nije događalo, premda nemam redovite odnose. Imam 34 god. Molim Vaše mišljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol je vjerovatno ili od iritacije i grubljeg odnosa ili od upale u rodnici.

sb34

Ok, hvala. Mogu li si kako sama pomoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s Canestenom vaginaletama nekoliko večeri i apstinirajte od odnosa.

Noranora

U višegodišnjoj sam vezi s istim partnerom i redovno obavljam ginekološke preglede. Tek unazad par mjeseci smo okušali neprekinute odnose, tj. kako sam sad na pilulama ponekad dečko ejakulira u mene. Međutim, primijetila sam da svaki put kad tako napravimo, nakon odnosa osjećam pečenje, pa neku neugodu, kao da sam tu primila anesteziju. Pomišljala sam da je možda riječ o alergiji, ali kako se to ne desi ni na jednom drugom dijelu tijela u dodiru sa ejakulatom, nisam sigurna. Trenutno ne mogu otići na pregled zbog epidemiološke situacije, pa me zanima možete li Vi dati neku pretpostavku što bi moglo biti u pitanju.. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možda se malo poremetila mikrovaginalna flora (nije rijetkost kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju). Savjetujem da pokušate s vaginalnim probioticima koji će pomoći u uspostavi normalne mikrovaginalne flore.

Lana4pitanje

Poštovani,
Imala sam odnose sa momkom prvi i drugi dan nakon menstruacije, zaštićene kondomom.
-Odnosi su bili grublji, a i vlažnost nije bila dovoljna, pa sam osjećala bol prilikom penetracije. Odnos sam imala možda ukupno 10 puta u životu.
-Posljednji odnos je bio preksinoć, ali ja još osjećam bol na ulazu u rodnicu, na dodir, zatim kad naglo sjednem... Kao da je nadraženo i crveno malo tu na ulazu.
Takođe mi je pojačan sekret, a danas mi je 9. dan ciklusa, smatram da mi još nije vrijeme za ovulaciju. Ciklusi mi traju 25-29 dana. Sekret mi nije baš čisto bijele boje.
Da li to može biti posljedica grubljeg odnosa? Bilo je takođe i penetracije prstima. (ruke obrisane vlažnim maramicama prije)

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće, a prema simptomima isto tako je moguće da se radi o gljivičnoj upali. Savjetujem neku od antimikotičnih krema (Rojazol, Plimycol, Canesten...)