Trudnoca ili ne? Hitno

Aniicka24

Pozdrav,ja i moj decko smo 2.11 imali odnos nezasticeni. Nije dugo trajalo ali prilikom odnosa nije on izbacio spermu nego sam ja bila ta koja je dosla do orgazma vise puta. On je tek kasnije nakon odnosa pola sata kasnije zavrsio. Nisam u plodnim danima. Menstruacija mi je tek zavrsila 31.10. Da li postoji šansa da sam ja zatrudnjela jucer? Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji šansa trudnoće.

Aniicka24

Hvala Vam puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Maya222

Zdravo.4 dana prije no sam trebala dobiti menstruaciju sam imala nezasticen odnos.Danas vec mi menstruacija kasni vec 5 dana.Tocnije nisam dobila menstruaciju prije 5 dana kada sam trebala.Grudi su mi malo osjetljive na dodir i imam bolove u stomaku kao da cu dobiti ali skroz povremeno blage.Danas sam prilikom odlaska u toalet na papiru primijetila smedji iscjedak.Tokom cijelog dana nista drugo se nije pojavilo.Vidljivo je ali samo na papiru.Da li je ipak moguce da se radi o trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 4 dana prije menstruacije spada u neplodne dane, tako da je trudnoća samo teoretski moguća - ukoliko je baš ovaj ciklus ovulacija toliko kasnila. Ukoliko ne nastupi menstruacija u idućih nekoliko dana, uradite test na trudnoću.

Lovelyone

Pozz,
Zadnja menstruacija je bila 15.10., imala sam spolni odnos 2.11. S time da ga je dečko samo par puta stavio (ali skroz unutra), sperme nije bilo, svršio je tek poslije oralno.
Planirana menstruacija je oko 20.11. jer mi kasno oko 5,6,7 dana inače.
Mislim da nije moguća trudnoća, ali me pati ovulacija i to sto osjetim neku mučninu ( možda od stresa i razmišljanja)
Molim odg.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost da bi došlo do trudnoće.

Monikaaaa55

Poštovani,
Pijem kontracepciju koja traje tri mjeseca. Znači menstruacija nastupa svaka tri mjeseca. Prije zadnje menstruacije imala sam odnos sa dečkom ali zbog učestalih probavnih smetnji i proljeva ne znam dali su mi tablete dobro djelovale. Dobila sam menstruaciju točan dan kada i inače dobivam, treći dan od pauze, ali bila je oskudnija i kraće je trajala no inače. Sada već trebam dobiti novu menstruaciju kroz tjedan dana, ali u zadnje vrijeme osjecam cudne baloncice u donjem dijelu trbuha i bojim se da nije možda trudnoća? Hvala na odgovori i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija, trudnoću možete isključiti. Kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju menstruacije su kraće i oskudnije.

1ana1

Poštovani, molim Vas za mišljenje i odgovor.
Spolni odnos imala sam 28.09., bez zaštite, svrsio je vani. Redovna menstruacija uslijedila je 04.10...negdje oko ponoći. Trajala je uredno, 7 dana. Trenutno sam u iscekivanju menstruacije, koja po svemu sudeci kasni.
Nemam osjetljivost grudi, ali imam prozirno-bjelkast iscjedak i prostice po obrazima..što imam i inace prije dobivanja menstruacije.
Nadam se da nije rijec o trudnoci, kašnjenje pripisujem stresu koji sam imala zbog drzavnog ispita, 19.10.
Zanima me Vaše mišljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zbog stresa je došlo do hormonskog disbalansa što je poremetilo ciklus. Trudnoću možete isključiti.