Iscurila plodna voda

jana_zg_84

Plodna voda mi je iscurila pred dva dana u 30.-om tjednu trudnoce, beba je 1300 g. Svi brisevi i urinokultura sterilni i ne zna se razlog. Sad sam hospitalizirana, na tokolizi sam i antibioticima. Beba uredne grade, ctg rade svaki rad te je uredan. Za sad nema naznaka upsle. Koje su mi sanse da izdrzim jos koji tjedan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je prognozirati, no vjerujem da će se trudnoća održati barem još nekoliko tjedana. Plodova voda se neprestano stvara i obnavlja - luče ju bubrezi, plod je guta i mokri. Dobili ste odgovarajuću terapiju i sada je potrebno nadzirati trudnoću. Plodova voda će se obnoviti, a antibiotici spriječiti infekciju. Samo u slučaju korioamnionitisa (upale) biti će potrebno dovršiti porod. Budući da su brisevi sterilni nema razloga da bi do toga i došlo. Kada se plodova voda obnovi moguće je da dogurate i do termina. No, trenutno se ništa ne može sa sigurnošću tvrditi.

jana_zg_84

Hvala na brzom odgovoru! I ja se nadam najboljem. Doktori isto ne znaju sta bi prognozirali jer svaki slucaj je drugačiji.

jana_zg_84

Meni neprestano voda curi, nekad jace, nekad slabije. Jel to normalno? Cini mi se da su to velike kolicine vode.

Ivo Balenović, dr. med.

To je tako kod prsnuća vodenjaka. Ali ona se i neprestano stvara. Treba mirovati uz terapiju i nadamo se da će sve biti u redu.