Trudnoća tokom plodnih dana

Ginger1996

Poštovani,

ljubazno Vas molim odgovor na pitanje jer smo malo zabrinuti.

Situacija je sljedeća; cura i ja smo imali nezaštićeni spolni odnos tokom početka (2. dan plodnih dana) njenih plodnih dana (ne tokom ovulacije nego prije nje). Penis je izvađen "na vrijeme" te je ejakulacija izvršena izvan vagine kada je cura već desetak sekundi bila "na sigurnoj udaljenosti" . Iako nisam siguran da li sam ispustio predejakulat tokom spolnog odnosa, prije istog spolnog odnosa sam barem 2-3 puta urinirao. Možda je dobro napomenuti da cura još ne ovulira navodno jer kaže da nema nikakve simptome koje inače ima tokom ovulacije. Prvi dan menstruacije joj je bio 13. , 14. ili 15.08.2020. (99% sam siguran da je 14. ili 15. , a ne 13.08.) , a spolni odnos je bio 24.08.2020.

Unaprijed hvala na odgovoru i unaprijed se ispričavam ukoliko sam neki stručni termin pogrešno upotrijebio da zvuči kao glupost.

Srdačan pozdrav,

Robert

Ginger1996

Poštovani,

tek sam sad primjetio da na kraju nisam napisao pitanje koje imam.

Iako znam da se ništa ne može definitivno tvrditi i da je puno faktora koji se uzimaju u obzir, s obzirom na sve gore navedeno, ljubazno Vas molim informaciju kolika je realna šansa da dođe do trudnoće ukoliko je sve bilo kako sam gore napisao.

Unaprijed hvala na odgovoru i srdačan pozdrav,

Robert

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Predejakulat ne sadrži sprematozoide.

Ginger1996

Poštovani,

puno hvala na brzom odgovoru!

Srdačan pozdrav,

Robert

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Ginger1996

Poštovani,

vezano uz prethodno pitanje koje sam Vam postavio, s obzirom da je odnos bio tokom plodnih dana (cca. 10-14 dana nakon prvog dana zadnje menstruacije) i iako je odnos prekinut 5-10 sekundi prije ejakulacije uz sve ostalo što sam u prijašnjim porukama naveo, cura još nema nikakve simptome koje inače dobije prije/tokom ovulacije kao što su bol u grudima, bol u jajnicima. Ima li razloga za zbrinutost po pitanju mogućnosti trudnoće ili?

Možda je korisno napomenuti da cura inače ima ciste na jajnicima a što se tiče simptoma za dolazak ovulacije, cura nije 100% sigurna da ih aposlutno svaki put ima ali u pravilu barem nešto od toga osjeća koliko se sjeća.

Još jednom hvala na Vašem strpljenju i brzom odgovoru.

Srdačan pozdrav,

Robert

Ivo Balenović, dr. med.

Simptomi ovulacije i/ili pms-a ne moraju se osjetiti u svakom ciklusu.

Ginger1996

Poštovani,

hvala na brzom odgovoru, spašavate me od panike.

Ugodan dan i srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Klimick21

Poštovani,

imao sam seks (oralni samo ) nismo htjeli normalni jer su partnerici plodni dani. Imao sam kondom htjeli smo normalan seks međutim nismo htjeli riskirati čak ni sa kondomom tokom plodnih dana. Međutim imali smo sami oralni seks prilikom kojeg je ona progutala spremu. Poslije toga smo se detaljno istusirali i nismo imali kontakt međusobni s spolnim organima. Da li je moguća trudnoća ako je riječ o oralnom seksu i partnerica je progutala spremu. Danas joj je prvi plodni dan i traju do ponedjeljka. Molim za pomoć. Pročitao sam da nije moguća trudnoća ali svejedno me hvata strah. Da li treba koristiti tabletu (Plan B) kao kontracepciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća nije moguća.