Trudnoća u plodnim danima

ivanavid21

Poštovanje

Poštovanje! Imam 21 godinu,zadnja mjesečnica mi je počela 8.1 a zavrsila 12.1,ciklusi mi nisu redoviti,otprilike 30 dana,nisam sigurna jel mi ovulacije pada na 15.ili 16.dan ciklusa,međutim imam aplikaciju preko koje bilježim kad dobijem menstruaciju.Moje pitanje je sljedeće,po aplikaciji ovulacija mi je bila 23.ili 24.1,tad nisam imala spolni odnos. Odnos sam imala 30.1 što pada na subotu(a nedjeljom ne radi ni jedna ljekarna),bio je nezaštićen spolni odnos a mislim da se radi o neplodnom danu ,dečko mi je rekao više puta da je siguran da nije ejakulirao unutra pa nisam uzela postkoitalnu kontracepciju.Međutim i dalje se brinem,mjesečnicu bih trebala dobiti za 6 dana,kupila sam si u ljekarni Gravignost duo testne trakice za utvrđivanje trudnoće pa ako bi mi kasnila provjerila bih da budem sigurna. Čitala sam međutim da se oplodnja može dogoditi 2 dana prije,za vrijeme ovulacije i 24 do 36 sati nakon ovulacije a ja tada nisam imala odnos.Možda se brinem bez razloga ali bih vas ipak molila da mi odgovorite jer ne znam trenutno što bih.Hvala! Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u neplodnim danima, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.