Carski rez i operacija hernije

aamila1982

Postovani,

Nakon prvog carskog reza koji je radjen horizontalno, po prethodnom rezu od laporatomije endometrioze, doslo je do popustanja trbusne maramice na posljednjem koncu i stvaranje vece ingvinalne hernije. Postoji li mogucnost uklanjanja hernije prilikom novog carskog reza ukoliko je moguce dogovoriti suradnju ginekologa i hirurga ili se ove dvije operacije moraju izvoditi odvojeno, s vremenskim odstupanjem?

Hvala unaprijed na odgovoru

LP,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to se radi odvojeno. Ipak, vi možete pitati liječnika koji će Vam raditi carski da li postoji ta mogućnost.