Umisljena trudnoca uzrokivana strahom

Enna123456

Postovani,

14 dan ciklusa (dan ovulacije/plodni dani) rizican spolni odnos.
48 sati poslje popijena ellaone koja nije uzrokovala nikakvo krvarenje kao posljedicu.
Ciklusi (26-28) dana.
11.dan poslje odnosa test negativan
12.dan poslje odnosa beta negativna
27dan ciklusa krenula menstruacija (bez znakova pms prethodno, bez bolova i nesto malo oskudnija, kracega trajanja al svakako krv cak i sitni ugrusci/zilice)
Za vrijeme menstruacije povracanje, proljev. A po zavrsetku trajanja iste odbojnost na hranu. Grudi neosjetljive, nema promjena.
Dal pravit test?
Procitala sam sve sto je moguce naci na internetu o umisljenoj trudnoci ali i mogucnosti da postoji trudnoca unatoc menstruaciji/krvarenju.
S mojim ginekologom je nemoguce pricat na ovu temu pa vas molim vase misljenje.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom trudnoću sa sigurnošću možete isključiti. Ukoliko se u to želite uvjeriti ponovite test.

Enna123456

Postovani,
Vec sam se bila smirila i vjerovala da sam sve umislila. Al sad je 26 dan ovoga ciklusa i imajuci u vidu sve u prethodnom postu napisano ocekivam novi ciklus. Al on nikako da krene i ponovno pocinjem brinuti. Nisam radila novi test (zadnji su bili na 11 dan poslje odnosa negativan, 12 dan nakon odnosa beta negativna)- dal su vjerodostojni, na vrijeme napravljeni? I tocno na dan il mozda 1 poslje kad je trebala doci menstruacija sam dobila krvarenje pravo koje je trajalo mozda krace al je bila krv. Ovaj ciklus nisam nikako imala odnose. Jel moguce da je tableta iskomplicirala i ovaj ciklus da ce mi kasnit, il stres il ipak postoji mogucnost trudnoce? Prije su mi bili uredni ciklusi nije kasnilo. Hvala

natalius

Postovani,

"Odnos" (stavljanja i vadjenja vrh penisa) zasticen prezervativom se dogodio 30.08., ja sam mjesecnicu dobila 14.09, ali nakon toga tacnije na 23.09, zbog paranoje, sam uradila test.

Zanima me da li je vjerodostojan test na trudnocu, osjetljivost 10mlu/ml, uradjen na drugi jutarnji urin, 24 dana nakon odnosa?

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Enna, trudnoću možete isključiti. Nalazi su vjerodostojni. To je potvrđeno i menstruacijom koja je uslijedila. Menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana natalius, test je vjerodostojan. Trudnoću možete isključiti.

natalius

Postovani,
Imam nekoliko pitanja...

1. Je li ima veze to da test nije radjen na prvi jutarnji urin, nego na drugi?
Znam da kad prodje 14 dana od odnosa test se radi na prvi jutarnji urin, a dva tri dana kasnije moze i u bilo koje doba dana. Dali je to tacno?

Unatoc tome da sam nakon tog zasticenog odnosa (koji je bio pokusaj a ne odnos) dobila menstruaciju 14.09 (prethodna je bila 19.08), ja i dalje zivim u strahu pa sam radila dva testa, da umirim sebe..

Test 10mlu/ml je bio uradjen 24 dana nakon odnosa i ispao negativan. Isto tako, jos jedan test sam uradila sa osjetlivost 25mlu/ml, nakon 34 dana od odnosa, na drugi jutarnji urin, isto negativan.
Napominjem, testovi su radjeni nakon odnosa i menstruacija.

2. Pretpostavljam da bhcg bi bio visok nakon toliko vremena od odnosa i da test bi pokazao trudnocu ako se radi u bilo koje doba dana na bilo koji urin?

3. Meni prethodni mjesec, prije dolaska mjesecnice tj 19 dan ciklusa se pojavio smedji iscjedak, a 27 dan ciklusa sam dobila i trajala 5 dana..
Zbog ceka je taj iscjedak? Meni se to dogadja drugi put u zivotu, i davno ste mi odgovorili da je to vjerovatno zbog slaba funkcija zutog tjela...

4. Kako izgleda i koliko traje krvarenje u trudnoci tj implantacijsko? Meni i to palo na pamet, ali moja mjesecnica je trajala 5 dana, bas sam osjetila kada je curilo, potrosila sam 2 pakiranja ulozaka za tih 5 dana. Ali PMS nije mi bio izrazen tj stomak me nije bolio, nisam imala apetit, slabo sam imala akne, imala sam jednom glavobolju, jednom sam plakala bez razloga, ali i mjesec mi je bio puno stresan i depresivan.

5. Sta Vi preporucujete za ova paranoja koja mene prati godinama? Kako da se time oslobodim jednom zauvjek?

Unaprijed zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u vrijeme kada su rađeni, testovi pokazuju rezlutate sa 100% sigurnošću. Da se radi o trudnoći test bi bio pozitivan bez obzira na doba dana. Iscjedak je posljedica ovulacijskog krvarenja. Implantacijsko krvarenje je oskudno i traje dva do tri dana, a javlja se desetak dana nakon oplodnje. Razmislite o oralnoj hormonskoj kontracepciji.

natalius

Postovani, hvala vam puno na odgovoru!

Znaci testovi koji sam radila se pouzdani i se iskljucuje svaka mogucnost trudnoce.

Da li je moguce da ovulacija bila 19 dana ciklusa, a mjesecnica je stigla na 27 dan ciklusa? Ja sam mislila da ovulacija je bila 12-13 dana ciklusa jer sam imala bolove i ta rastezljiva sluz je "ispala" iz mene na 12 dana ciklusa...?
U toku godine moj NKC je 25 dana, a NDC 32 dana, ako to znaci ista...

Hvala jos jednom i izvinite sto sam dosadna!
Lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća je isključena. Menstruacija nastupa uvijek 12 do 14 dana nakon ovulacije! Prva faza cikusa, do ovulacije je promjenjiva i može trajati različito, tj. ovulacija ne mora uvijek nastupiti isti dan u ciklusu.

Mojecure

Poštovani,
Imam redovite cikluse, 25 dana. Zadnja menstruacije 03.10 do 6.10.

07.10. sam imala nezastićeni odnos i malo je 'pobjeglo".
Da li postoji mogućnost trudnoće?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

Monikaaaa55

Poštovani,
Ako sam imala rizičan odnos 13.12. A test radila 30.12 dali ga mogu smatrati vjerodostojnim ako je negativan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa test je vjerodostojan.

Monikaaaa55

Poštovani,

Imam još jedno pitanje. S obzirom da taj test nije bio urađen sa prvim jutarnjim urinom svejedno se može smatrati vjerodostojnim?

Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Možete ga smatrati točnim.