Cista

Leeejlaa

Poštovani doktore,
28.10.2019 sam imala spontani pobačaj u 13 tjednu trudnoće.Rađena mi je kiretaža.Nakon kiretaže sam krvarila 3 dana.Prvu menstruaciju sam dobila 2.12.2019.i trajala je 8 dana ali krvarenje je bilo slabo i nije bila bolna.Inače imam jače krvarenje i bolne su.20.12 sam bila kod dr. na pregledu i ustanovljena mi je vodena cista na desnom jajniku 4.8×3.5cm.Endometrij do 7 mm.
9.1.2020. sam dobila drugu menstruaciju ali ova je još slabija od prve.Zanima me da li je to zbog te ciste ili se tijelo još nije oporavilo kako treba od kiretaže?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. Sve ovisi o debljini endometrija (sluznice maternice) a njegova je debljina pod utjecajem hormona. Potrebno je neko vrijeme da se ciklusi reguliraju.